Jak kabergolina działa na organizm sportowca?

Jak już się dowiedzieliśmy, lek normalizuje tło hormonalne, które może być zaburzone podczas kursu sterydów. Przyjrzyjmy się bliżej temu procesowi. Prolaktyna jest syntetyzowana przez określone receptory, które znajdują się w wielu różnych tkankach organizmu. Działanie komórek prolaktyny tłumi inny hormon – dopaminę. Natomiast kabergolina działa na receptory dopaminowe (D2) poprzez ich pobudzenie. Innymi słowy, jest to w rzeczywistości agonista dla receptorów D2. Dlatego przy prawidłowym przyjmowaniu poziom dopaminy wzrasta, a poziom prolaktyny maleje.

Dzięki temu pozytywne efekty działania sterydów anabolicznych zostają jedynie zachowane, natomiast skutki uboczne są skutecznie neutralizowane. Zwiększa się libido i ogólna wytrzymałość, znacznie skraca się okres regeneracji nawet po ciężkim treningu, a sportowiec jest pełen energii i siły. Mięśnie nie zatrzymują nadmiaru płynów, więc wzrost tkanek jest szybszy i bardziej efektywny. Oczywiście przy zachowaniu odpowiedniej diety i stałej aktywności fizycznej. Dlatego Cabergoline jest tak niezbędny w nowoczesnej kulturystyce; nie można mieć kompletnego kursu sterydów bez niego!

Użyj

Dawkowanie i instrukcja stosowania leku Cabergoline zależy od konkretnego wskazania. Jeśli trzeba “rozcieńczyć” kurs anabolików progestynowych, takich jak trenbolon czy nandrolon, lek należy przyjmować według następującego schematu. Po pierwsze, poczekaj do trzeciego lub czwartego tygodnia kursu, kiedy efekty działania sterydów są największe. Cabergoline przyjmuje się jednorazowo w ilości 0,25 miligrama. W zależności od składu leku jest to pół lub cała tabletka.

Przyjmuje się je w odstępach od jednego do trzech tygodni. Ten interwał jest inny dla każdego kulturysty, ponieważ bierze się pod uwagę wiele indywidualnych czynników. Na przykład intensywność wydzielania prolaktyny i inne cechy. Wniosek o stanie organizmu sportowca wysuwany jest dopiero po wykonaniu specjalnych badań.

Jeśli zawartość niepożądanego hormonu jest nadal wyższa od normy, odstęp między przyjmowaniem preparatu zmniejsza się do czterech dni. Należy przyjmować te same 0,25 miligrama na dobę. Konieczne jest jednak regularne monitorowanie: po dwóch takich dawkach poziom prolaktyny zostanie ponownie sprawdzony. W razie potrzeby dawka i schemat stosowania leku Cabergoline zostaną dostosowane.

Anaboliki i sterydy w najlepszej cenie w Polsce kupisz w sklepie internetowym sterydy sklep

Działania niepożądane i przeciwwskazania

Kategorycznie przeciwwskazany u kobiet w ciąży lub karmiących piersią. Nie należy również przyjmować leku Cabergoline, jeśli występują problemy z układem sercowo-naczyniowym, nerwowym lub oddechowym.

Skutki uboczne nie są tu szczególnie krytyczne, ale niektóre objawy są bardzo nieprzyjemne. Są to zaburzenia żołądkowo-jelitowe, obniżone morale, bezsenność, nieregularność pulsu i ciśnienia krwi oraz wysypki skórne. Ale ryzyko wystąpienia skutków ubocznych jest bardzo niskie, jeśli przestrzega się instrukcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *