Jaki pierścionek podarować na zaręczyny?

Pierścionek zaręczynowy stanowi romantyczne preludium do ślubnych przygotowań i odzwierciedla głęboką miłość narzeczonych. To symbol wierności i rychłego zamiaru zaślubin. Dzięki zaręczynom — zakochana para zyskuje pewność swoich wzajemnych relacji oraz planów i swobodnie może cieszyć się błogim i beztroskim stanem narzeczeńskim.

Królowie zaręczyn — czyli nieskazitelne brylanty i diamenty w najpiękniejszych odsłonach

Dla wszystkich miłośników tradycyjnych i jednocześnie ponadczasowo pięknych form — doskonałym wyborem jest klasyczny pierścionek zaręczynowy z diamentem lub z brylantem. Zazwyczaj taki okaz połączony jest z tzw. żółtym lub białym złotem i charakteryzuje się zjawiskowym wyeksponowaniem szlachetnego kamienia, dzięki czemu pierścionek zaręczynowy jest pełen niesamowitego blasku i elegancji.

Diamenty i brylanty to zawsze dobra propozycja, która idealnie komponuje się z każdą dłonią, dodając jej wytworności i szlachetności. Dzięki pierścionkom z diamentami — każda kobieta może poczuć się jak księżniczka. Brylanty podkreślają powagę uczucia między partnerami i są doskonałym kruszcem, gwarantującym swą nieskazitelności i piękny wygląd przez wiele, wiele lat.

Topazy, ametysty i cytryny — jako piękne i radosne przypieczętowanie narzeczeństwa

Pierścionek zaręczynowy powinien być pełen eleganckiego szyku, ale i radości oraz pozytywnej energii. Rewelacyjny pomysłem dla młodych narzeczonych są pierścionki zaręczynowe z kolorowymi kamieniami szlachetnymi takimi jak błękitne topazy, fioletowe ametysty i nomen omen cytrynowe cytryny. Dużą popularnością cieszą się również piękne pierścionki na zaręczyny ze szmaragdami, rodolitami i z tanzanitami.

Dzięki swym ponadprzeciętnym barwom — pięknie połyskują w słońcu i zmieniają odcień w zależności od pory dnia i natężenia światła. Podarowanie ukochanej kobiecie tak radosnego i kolorowego pierścionka zaręczynowego stanowi przepiękne przypieczętowanie wzajemnej miłości i oddania.

Każde zaręczyny to inna historia i inna para narzeczonych, dlatego podczas wyboru pierścionka należy kierować się przede wszystkim upodobaniem wybranki oraz własnym gustem estetycznym. Takie połączenie to już połowa sukcesu, a druga połowa będzie mieć postać słowa “TAK”.

Perły, kwarce, rubiny i szafiry — czyli oryginalne wersje pierścionków na zaręczyny

W czasach, kiedy wszyscy wybierają wspaniałe i klasyczne diamenty oraz zjawiskowe brylanty — co poniektórzy decydują się na nietypowe pierścionki zaręczynowe, których głównymi bohaterami są kwarce, perły lub szafiry, a nawet rzadko spotykane rubiny w czystej postaci. Również białe i granatowe perły wracają do łask i stanowią coraz to częściej spotykany element w pierścionkach zaręczynowych (zazwyczaj w towarzystwie eleganckich diamentów i złota).

Pierścionek, zwłaszcza podarowany na zaręczyny — wyraża więcej niż tysiąc słów i stanowi pamiątkę na całe życie, dlatego warto zdecydować się na wyjątkowy okaz, który zachwyci drugą połówkę i będzie wywoływał jej uśmiech przy każdym spojrzeniu na serdeczny palec. Przez całe życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *