Bożena

Bożena zaradna i mądra lubiana kobieta

Znaczenie imienia Bożena

Bożena to imię pochodzenia typu starosłowiańskiego, oznacza ono: kobieta będąca obdarowana przez Boga lub darowana komuś z ręki Boga.

Bożena jako partner

Niestety nie jest to kobieta rodzinna. Jej umiłowaniem są ciągłe zmiany w życiu. W formie podróży oraz życia towarzyskiego. Z tego powodu nie ma ona możności odpowiedniego zajęcia się założeniem, a później- własną rodziną.
Bożena zazwyczaj nie przykłada większej wagi do przyziemnych obowiązków, jednak gdy zachodzi taka potrzeba, to potrafi zadziwić swoje otoczenie- własną zaradnością i wielką wytrwałością.
Jeśli natrafi ona na pełnego i godnego inwencji (uczuć) partnera – zdecydowanie pomoże mu w interesach i przyczyni się tutaj do wspólnego sukcesu.
Wtedy to ta prawdziwa i jedyna miłość jest w stanie zatrzymać ją w domu.
Należy Bożenie -pozostawić możliwość odbywania wielu podróży, aby zaspokoić jej fascynację światem. Ostatecznie małżonkowie mogą zdecydować się na długie wspólne wypady.

Bożena jako przyjaciel

Bożena jest osobą bardzo wybuchową oraz lubi zbytnio dużo gadać. Z pewnością powtórzy innym każdą plotkę, podchwyci także każdą, nawet tanią sensację.
Jej życie to równocześnie pełne nieoczekiwanych zwrotów akcji – gotowy przepis na doskonały scenariusz. Trzeba pamiętać, iż Bożena jest nieugięta osobą, pozbawioną litości i wszelkich skrupułów – lepiej nie wchodzić jej w drogę oraz nie być przyczyną jej porażek. Pomimo tych jej brzydkich i niepożądanych cech- Bożena nie narzeka zbytnio na brak przyjaciół. Jednocześnie jest ona osobą szczerą, życzliwą, co więcej umie docenić każdego ze swoich znajomych.
Nikt w jej obecności nie czuje skrępowania ani powodu do wstydu, ponieważ jest bardzo komunikatywna i klarowna w przekazie werbalnym. Bożena żyje z rozmachem i własną bujną fantazją, dodatkowo dodaje jej to osobistego uroku.

Bożena jako pracownik

Bożena to niezwykle żywa i energiczna oraz zaradna kobieta. Doskonale potrafi zorganizować sobie czas, zwłaszcza kiedy potrzebuje go na przejrzenie prasy, ogłoszenia, czy obejrzenie serialu w telewizji lub spotkania towarzyskiego ze swoimi przyjaciółmi. Stawia często na dobra materialne, ale własny sukces i powodzenie bardziej opiera na znajomościach i współpracy z innymi wpływowymi ludźmi, niż osobistym zaangażowaniu w pewne sprawy zawodowe.
Aczkolwiek Bożena nie nadaje się do piastowania zbyt wysokich stanowisk, ponieważ nie potrafi długo pracować na jednym stanowisku (wakacie) miejscu. To jednak żaden problem i żadna przeszkoda – taki ma styl życia i tak jej pasuje. Jest za to wspaniałym współpracownikiem wszędzie tam, gdzie akurat się znajdzie.

Bożena- sławne osobistości noszące to imię

Znani imiennicy osoby noszące imię Bożena są to:

  • Bożena Dykiel to: polska aktorka;
  • Bożena Krzywobłocka to :polski historyk sztuki współczesnej;
  • Bożena Targosz to: polska prezenterka telewizyjna;
  • Bożena Walter to: polska dziennikarka;

Znaczenie imienia Bożena

Ponadto samo imię Bożena cechuje się – skrytością oraz dodają tajemniczego uroku.
Znajomi chętnie się jej zwierzają i ufają w jej intencje. Ponieważ ma potrafi mieć ona równocześnie łagodne oraz i wyrozumiałe podejście do drugiej osoby.
We wszystko, co robi- wkłada moc własnej duszy, ale nie uzewnętrznia tego, zwyczajnie nie daje poznać po sobie własnych uczuć innym osobom w jej towarzystwie. Mocno i solidnie angażuje się jako kobieta w przyjaźnie oraz nie potrafi odróżnić jej od sfery miłosnej (miłości). Bożena jest kobietą fascynującą, otoczona zawsze swoistą potężną i ciekawą aurą własnej tajemniczości.

Bożena imieniny, kiedy?

Bożena swoje imieniny obchodzi zawsze, jak co roku, jest to dzień: 13 marca .

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *