Kai

Kai – Anielska Cierpliwość

Kain to dość osobliwe imię w Polsce. Nie mniej może ono występować, gdyż wielu osobom się podoba jego brzmienie. Jakie jest jednak znaczenie imienia Kai?

Znaczenie imienia Kai

Kai ma dość niejasne pochodzenie imienia. Jedni uważają, że jest to inna forma zapisu imienia Kaj – bohatera baśni „Królowa Śniegu”. Inni, że pochodzi on od imienia Kajetan, jako skrót, który się usamodzielnił jako osobne imię. Jeszcze inne źródła twierdzą zaś, że imię Kai to skutek błędnego zapisu imienia Gajus.
Jednak wszystkie te drogi prowadzą do Rzymu – i to dosłownie, bo jedyne czego jesteśmy pewni, to fakt, że imię Kai jest pochodzenia łacińskiego.

Cierpliwy Kai

Kaia bardzo łatwo rozpoznać po jego swobodnym podejściu. Zawsze wesoły, towarzyski, chętny do poznawania nowych ludzi i miejsc.
Jednak przy tym nie zbacza z raz obranej ścieżki – konsekwentnie dąży do swojego celu. Może się wydawać, że z pewnym mozołem, ale dąży. Nigdy bowiem nie chce stosować dróg na skróty, czy na siłę przyśpieszać biegu zdarzeń. Odpowiada mu fakt, że na niektóre rzeczy trzeba poczekać. Ma po prostu duże pokłady cierpliwości.
Dlatego też zwykle jest opanowany i spokojny. Wyprowadzenie go z tego stanu to wielki wyczyn, który mało komu może się udać. Zwłaszcza, że mało kto chciałby go rozgniewać.
Większość osób z jego środowiska bardzo go lubi. Nigdy bowiem nie idzie do celu po trupach, jest miły, spokojny, otwarty na rozmowę i zawsze chętnie doradzi.

Życie zawodowe Kaia

Najważniejszą jego cechą jest świadomość własnych atutów. Nie potrzebuje, by ktoś mu mówił w czym jest dobry. On sam to wie i doskonale wie jak to wykorzystać. Dzięki temu, mimo że nie wydaje się osobom zdolną do zrobienia kariery, osiąga ją. Wolniej niż rówieśnicy, ale to nie przeszkadza cieszyć mu się osiągnięciami.
Najlepiej sprawdzi się jako nauczyciel, wykładowca akademicki, pracownik w banku lub naukowiec.

Imieniny Kaia

Pomimo, że imię Kai jest dość osobliwe i rzadko spotykane to kalendarz o nim nie zapomina. Wszyscy panowie o tym imieniu mogą świętować 22 sierpnia i 5 listopada.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *