Najlepsza aplikacja do bezpiecznego przesyłania wiadomości na rok 2023

Bezpieczna usługa komunikatora może zapewnić prywatność Twoich rozmów online przed reklamodawcami i rządami.

Mobilne usługi czatu sprawiły, że nasi znajomi i rodzina są na wyciągnięcie ręki a czaty grupowe zrewolucjonizowały sposób w jaki nawiązujemy kontakty towarzyskie, współpracujemy i organizujemy się. Niestety, nie wszystkie serwisy czatowe stawiają bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Dla niektórych jest to jednak ważny punkt.

Głównym problemem związanym z bezpieczeństwem usług przesyłania wiadomości jest zapewnienie, że tylko zamierzeni odbiorcy mogą przeczytać Twoje wiadomości. Najlepsi usługodawcy robią to za pomocą procesu zwanego szyfrowaniem end-to-end (E2EE, “szyfrowanie od końca do końca”), w którym wiadomości są szyfrowane w taki sposób, że tylko właściwi odbiorcy — nie firma przesyłająca wiadomości i nikt szpiegujący Twoją aktywność — mogą zobaczyć treść wiadomości.

Czy szyfrowanie end-to-end jest bezpieczne?

Szyfrowanie end-to-end to obecnie jeden z najbezpieczniejszych sposobów komunikacji. Jedyną osobą lub osobami, które mogą wyświetlić wiadomość bez posiadania klucza szyfrowania, są Twoi zamierzeni odbiorcy. Obecnie wiadomości zaszyfrowane od końca do końca nadal przechodzą przez serwery, ale są całkowicie nieczytelne bez Twojego klucza szyfrowania.

Dzięki łączności Peer to Peer (P2P) i szyfrowaniu end-to-end, Shazzle zamienia Twój telefon w Twoją własną sieć prywatną dla bezpiecznej komunikacji ze znajomymi, rodziną i współpracownikami. Shazzle jest darmowy i dostępny w Google Play i Apple App Store już dziś!

ShazzleChat Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.shazzle.nativechat

ShazzleChat iOS: https://apps.apple.com/us/app/shazzlechat/id1296718520

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *