Jak pomóc schudnąć starszej osobie?

Starsze osoby bardzo często są pozostawione same sobie, bądź rodzina ich odwiedza rzadziej niż powinna. Ogromnym szczęściem jest, gdy codziennie ktoś z rodziny odwiedza starsze osoby w postaci rodziców czy też dziadków. Nie da się ukryć, że taki typ osób jest szczególnie narażony na to, by zachorować. Dzięki lekturze naszego artykułu dowiesz się jak zadbać o siebie gdy jesteś w podeszłym wieku oraz jak zapobiegać nadwadze.

Wykorzystuj wolny czas na aktywność!

Gdy jesteś emerytem, to przeważnie swój czas spędzasz przed telewizorem, co na pewno nie jest korzystne dla Twojego zdrowia. Radzimy Ci też byś dbał o swój rozwój poprzez rozwiązywanie krzyżówek czy też czytanie książek. Co do aktywności fizycznej, to gminy coraz częściej budują siłownie na wolnym powietrzu, które właśnie są przeznaczone dla takich osób. Staraj się wychodzić ze swoją małżonką do parku gdzie jest masa takich siłowni i korzystajcie ze sprzętów tam będących. Jest to świetne rozwiązanie, które nie wymaga od Ciebie nakładów finansowych i szczególnie latem oraz wiosną czy też nawet jeszcze wczesną jesienią możecie razem korzystać z takich przedmiotów.

Zanim rozpoczniesz aktywność, warto obliczyć swoje wskaźnik masy do wzrostu (Body Mass Index). Jak obliczyć BMI? Nie musisz tego robić ze wzoru, tylko wystarczy że wyszukasz w internecie stronę, która obliczy ten wskaźnik za Ciebie. Jeżeli nie masz umiejętności surfowania po sieci, to poproś swojego wnuczka bądź kogoś młodszego, kto zna się na tym.

Zimą czy też późną jesienią jest trochę trudniej, jednak można też dbać o siebie domowymi sposobami poprzez zakup rowerka stacjonarnego. Co prawda wiąże się to z wydatkiem, natomiast można odkładać po parę groszy czy też poprosić o to rodzinę, by dołożyli się do takiego sprzętu i kilkanaście minut dziennie zaktywizuje Twoje mięśnie.

Świetnym sposobem na rozwijanie swojej aktywności są spacery. Nie dość, że zgubicie nadmiar tłuszczyku, to też dotlenicie swoje organizmy. Ponadto wykorzystując aktywność pozadomową to warto wspomnieć o korzystaniu z rowerów. Nie musicie jeździć szybko, ale o to chodzi byście pojeździli po parkach czy lasach i spędzali ten czas razem oraz na poruszaniu swoimi mięśniami.

Oczywiste jest to, że musicie jadać zdrowo i ograniczać niektóre produkty jak papierosy czy alkohol i skupić się na sobie, bo zapewne chcecie się cieszyć wigorem, a i jesteście potrzebni waszym bliskim.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *