Hubert

Błyskotliwi, zabawny ale i skromny – Znaczenie imienia Hubert

Hubert to imię, na które chyba nigdy nie było wielkiej mody. Oczywiście, miał swoje momenty, kiedy był bardziej popularny, ale nigdy nie był tak rozchwytywany jak Staś, czy Pawełek. Może to i dobrze, gdyż decydując się na to imię, dajemy dziecku nie tylko fantastycznie znaczenie imienia Hubert, ale i pewną oryginalność.

Hubert, czyli

Hubert to imię, które przyszło do nas od zachodniego sąsiada – Niemiec. Dokładnie Germanów, gdyż pochodzi ono ze starogermańskiego dialektu, od dwóch słów – ‘hugu’, czyli duch, albo dowcip i ‘beracht’ czyli jaśniejący. W połączeniu te dwa słówka oznaczają osobę bystrą z poczuciem humoru.

Skromny Hubert

Znaczenie imienia Hubert bardzo dobrze określa osobę, która to imię nosi. Ma ona wiele zalet – intelekt, poczucie humoru, odznaczanie się dużą aktywnością w swoim środowisku. Jest to osoba po prostu – lubiana i szanowana przez społeczność. Jednak mimo tego, że błyszczy wachlarzem zalet, nie wywyższa się. Hubert nie lubi być w centrum uwagi. Jest na to za skromny.
To jednak nie oznacza, że nie jest ambitny. Bo jest i to bardzo. Woli jednak pracowitością, krok po kroku dążyć do obranego przez siebie celu.
Z tego względu nie lubi rywalizacji. Nie lubi osiągać celu w dwa dni. Woli w dłuższej perspektywie osiągnąć większy, możliwe, że i bardziej prestiżowy cel. O ile oczywiście dotrwa do tego etapu. Może się bowiem złapać na swoją własną pułapkę – zbyt długiego zagłębiania się w dany temat. Mim tego, że potrafi wyciągnąć wnioski ze swoich błędów i będzie dostrzegał to, że za dużo analizuje, nadal może się na tym łapać. Dlatego potrzebuje osoby, która czasem popchnie go do działania.
W pracy zaś wybierze raczej zawód wymagający systematyczności i podporządkowania się pewnym regułom. Jednak tylko wtedy, gdy będą one zgodne z ogólną etyką i jego własnymi zasadami.

Imieniny

Imieniny Huberta według kalendarza wypadają tylko raz. Mianowicie 3 listopada.

Zdrobnienia

Hubert w naszym kraju chyba zawsze będzie występował w swojej ogólnie przyjętej formie. Już ta jego forma jest ładnie brzmiącym imieniem.
Jak zdrobnić Huberta? Występują trzy ogólnie przyjęte formy w języku polskim. Bercik, Bertuś i Hubercik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *