Barbara

Znaczenie imienia Barbara wywodzi się od greckiego słowa ” Barbaros “-barbarzyńca, niegrecki, obcy.

Barbara prywatne

Jeśli coś zaciekawi Basię, to zaangażuje się to na 100%. Zmysłowa, bardzo prorodzinna, oddana. Zadania traktuje bardzo poważnie. Konsekwentnie dąży do celu. Cechuje ją wielka ambicja. Za najładniejszą pracę, uważa prowadzenie domu. Nikogo nie krzywdzi, zatem jest łagodna i kulturalna. Nie jest jednak nerwowa ani wybuchowa.

Barbara jako partnerka

Nie zaprzecza, że można się zakochać od pierwszego wejrzenia. Dla Baśki zawsze uczucia będą ważniejsze od pociągu fizycznego. Dość sceptycznie podchodzi do spraw miłosnych. Od partnerów wymaga całkowitego bycia w relacji. Nie ufa innym kobietom. To nie egoistka, nie oczekuje od mężczyzn wielkich dowodów zainteresowania, wręcz ich nie cierpi. Jest chłodna wobec czułości.

Barbara jako przyjaciółka

Znaczenie imienia Barbara w życiu towarzyskim jest bardzo pozytywne. Potrafi czytać w myślach. Jest sprawiedliwa i empatyczna -osądza osobę i sytuacje obiektywnie i subiektywnie. Umie poświęcić się dla innych, ponieważ czuje potrzebę bycia dla innych. Uwielbia aktywnie żyć, nie wie co to nuda. Od kolegów i koleżanek sporo wymaga, co sprawia, że ma ich niewielu.

Barbara jako pracownik

Barbara nigdy nie kłamie. Jest bardzo ambitna i miła. Cały czas dąży do otrzymania jak najlepszych wyników w karierze. Często nie wie, co chce robić w życiu zawodowym. Jej delikatne uosobienie powoduje, że Basia bardzo nie lubi się kłócić ani być świadkiem konfliktów. Ma dużą odporność na stres. Jak już znajdzie satysfakcjonującą ją pracę wtedy ma pewność tego, co wykonuje (zawód). Barbara nadaje się do pracy szczególnie w branży medycznej albo artystycznej.

Św. Barbara kogo jest patronką?

Święta Barbara chroni górników, hutników, artylerzystów, strażaków, architektów, kowali, marynarzy, żołnierzy, kamieniarzy i więźniów.

Imieniny Barbary

Basieńki mają swoje święto: 18 kwietnia, 20 lipca, 22 września, 19 listopada, 4 grudnia. Przyjęcie imieninowe zwykle się robi po urodzinach.
Jednak z Basią każdą datę i chwilę warto celebrować! Jest to też niesamowicie piękne polskie imię dla każdej kobiety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *