Kaja

Kaja – wulkan energii

Kaja to imię, które funkcjonuje wśród Polek od lat. Można więc powiedzieć, że w pewnym stopniu przyzwyczailiśmy się do tego imienia. Jednak nie każdy wie co ono ze sobą niesie. Jakie jest znaczenie imienia Kaja, jaką opisuje kobietę?

Znaczenie imienia Kaja

Etymologia imienia Kaja nie jest do końca znane. Jedni doszukują się początków tego imienia w starożytnym Rzymie. Miało być wtedy żeńskim odpowiednikiem imienia Caius, czyli Kajusz lub Gaius. W tym sensie Kaja oznaczałby ‘ciesząca rodziców’.
Drudzy wskazują na podobieństwo imienia Kaja z Gaja, czyli greckiej tytanidy, symbolizującej ziemię. Rozpatrując tak pochodzenie imienia Kaja, oznaczałoby po prostu ziemię.
Jednak mamy również trzecią wersję pochodzenia tego imienia. Mianowicie imię Kaja miałoby pochodzić od innego imienia żeńskiego – Katarzyny.
Jaka jest prawda? Nie wiemy, więc każdy może przyjąć która tylko chce wersję, spośród tych trzech.

Energetyczna Kaja

Kaja to kobieta, której nie można nie zauważyć. Ona wprost promieniuje pewnością siebie, przebojowością, radością i optymizmem. Zawsze jest szczera i mówi to co myśli. Przy czym na dodatek wymaga tego samego od swoich przyjaciół. W towarzystwie oprócz szczerości liczą się dla niej także maniery i zasady, panujące w danej grupie. Może więc uchodzić nieco za arystokratkę ze swoimi manierami, ale ona po prostu taka jest.
Nie znosi również bałaganu. To prawdziwa pani domu, która widząc gdzieś nieporządek zakasuje rękawy i sprząta, aż będzie lśnić. Przy czym może to trochę trwać, bo Kaja jest niemalże wulkanem energii i zawsze potrzebuje zajęcia.
To osoba dla której nuda nie istnieje – zawsze znajdzie sobie coś do zrobienia.

Życie zawodowe Kai

Kaja to osoba, która lubi mieć jakieś zajęcie. Biorąc ponadto jej zamiłowanie do etykiety, manier i porządku świetnie sprawdzi się jako dyplomata, przedstawiciel handlowy, pełnomocnik lub mediator. Po prostu wszędzie tam, gdzie trzeba działać w ramach pewnego protokołu na rzecz danej osoby, grupy, czy innego podmiotu.

Imieniny Kai

Kaja obchodzi swoje imieniny 13 lutego, 9 marca, 30 kwietnia, 15 września, 25 listopada.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *