Liliana

Co oznacza imię Liliana?

Jak wiadomo każde imię coś oznacza. A jak to wygląda w przypadku imienia Liliana? Tego można dowiedzieć się z treści niniejszego artykułu.

Pochodzenie imienia Liliana

Warto wspomnieć, iż imię pochodzi z języka łacińskiego. Oznacza nic innego jak kwiat lilię. Wszystko dlatego, iż powstało ze słowa lilium. Nie każdy wie, ale lilia oznaczała w starożytnym Rzymie nadzieję. W chrześcijaństwie natomiast określa czystość i niewinność.

Znaczenie imienia Liliana

Na początku warto dodać, iż kobiety o takim imieniu są bardzo skromne, ale także szczere. Lubią także dbać o innych, nie tylko o siebie. Zdecydowanie preferuje praktykę niż teorię. Najlepiej pasują jej zadania, które są w stanie przynieść wymierne skutki. Liliana ma bardzo silny charakter. Lubi przepych i bogactwo, ale jednocześnie jest osobą bardzo oszczędną. Kobiety noszące to imię nie boi się żadnych porażek. Jest silna, dlatego jest w stanie naprawdę dużo znieść.

Nie załamuje się szybko. Jest osobą, która często niestety nie dotrzymuje słowa, mimo, iż jest bardzo zorganizowana. Uchodzi za osobę wścibską. Lubi wysługiwać się ludźmi. Jednak bardzo dobrze dobiera do siebie ludzi, gdyż ma duże wyczucie. Jest osobą trochę wyniosłą i chłodną, gdyż często zadziera głowę. Nie jest zbyt lubiana. Może czasami oszukiwać i przywłaszczyć sobie czyiś pomysł. Dlatego warto na taką osobę uważać. Jest typową introwertyczką. Nie potrafi okazać uczuć, mimo, że jest czuła i kochająca. Taka osoba potrzebuje dużo ciepła i czułości. Jednak nie przyzna się do tego. Woli spychać uczucia na dalszy plan.

Przez swój charakter nie ma bliskiego kontaktu ze swoimi bliskimi. Będąc w związku często staje się niedostępna i można do niej stracić zaufanie. Nie potrafi w pełni otworzyć swojego serca do drugiej osoby. Uwielbia rozkazywać innym ludziom. Nie jest osobą ufną. Nie lubi się tłumaczyć innym ludziom. Lubi walczyć o swoje za wszelką cenę. Nie boi się wyzwań. Liliana bardzo dobrze sprawdzi się jako architekt i bizneswoman.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *