Gniewko

Gniewko- cierpliwi i opanowany mężczyzna, umiejętnie władający nad gniewem.

Pochodzenie imienia Gniewko

Imię Gniewomir, bo tak brzmi pełna jego poważna nazwa, jest przykładem imienia staropolskiego,.
Złożone jest ono z- historycznego osobowo dwuczłonowej nazwy, która równocześnie jest już reliktem dawnych pogańskich czasów i stosowanych w nich imion dla dzieci Słowian (epoka: wczesnego średniowiecza). Fraza imiona Gniewko składa się z członu Gniewo- (“gniew”) oraz -mir oznaczający (“pokój, spokój, dobro”), zatem samo znaczenie imienia Gniewko można próbować tłumaczyć na język współczesny jako: “ten, co uśmierza swój gniew”.

Gniewko prywatne

Gniewomir jest osobą niezwykle wrażliwą. Z wielkim trudem znosi krytykę oraz różne opinie na swój temat ze strony innych ludzi. Gniewko nawet już jako dorosły człowiek oznacza się on: mentalnością małego dziecka. Często być on chwalony za wszystko, nawet jeśli nie osiągnie nic szczególnego.

Gniewko jako partner/ rodzina

Gniewomir w związku partnerskim jest raczej obojętny, jałowy uczuciowo – oziębły. Uważa , że to rolą kobiety jest dbaniem o niego, o wspólną relację, ciągłą eksponowanie uczuć i opieko na ich dziećmi. Pomimo tego odczuwa on duże przywiązanie do rodziny i bliskich. Tego typu więzi oraz relacje rodzinne mają dla niego szczególną wartość, czy poważanie w sentymentach. W życiu Gniewomir na ogół kieruje się moralnością i zasadami, w których konsekwentnie aż nad wyraz przestrzega.

Gniewko jako przyjaciel/ życie towarzyskie

U mężczyzn obdarzonych tych imieniem przez rodziców oznacza i warunkuje ono pokój oraz głębokie opanowanie. Gniewomir jest niezwykle cierpliwym człowiekiem. Naprawdę potrafi zapanować nad swoimi emocjami, zwłaszcza w skrajnych sytuacjach. Unika sporu za wszelką cenę, więc nie wdaje się w konflikty i nie lubi plotek. Zazwyczaj spotkać go można w roli mediatora niż dyrygenta menadżera. Gniewko obdarzony jest naturalnym wdziękiem, osobistym, przez co jest uwielbiany przez innych, szczególnie przez wszystkie kobiety.

Gniewko jako pracownik

Mężczyzna noszący imię Gniewko w pracy zawodowej nie przepada (nie lubi), gdy się wymaga od niego sporo rzeczy w jednej chwili. Często zdarza mu się opuszczać np. biuro i to nawet kiedy nie wywiązał się on ze swoich wszystkich powierzonych mu obowiązków/ zadań.
Dobrze pasują do jego osoby takie profesje zawodowe jak: przedstawiciel firmy lub jako przedstawiciel handlowy, budowlaniec, sportowiec.

Znane osobistości o imieniu Gniewomir

Gniewosz: bohater utworu literackiego: pt. „Zawiszy Czarnego” autorstwa Juliusza. Słowackiego

Odmiana imienia Gniewko

Odmiana imienia Gniewomir w języku polskim: w dopełniaczu imię ma formę: Gniewomira, natomiast w celowniku to: Gniewomirowi, zaś w miejscowniku to: Gniewomirze.

Gniewko imieniny, kiedy?

Imieniny Gniewomira przypadają na dzień: 2 lutego

Znaczenie kobiecego Gniewko- informacje dodatkowe

  • nazwa poważna: GNIEWOMIR;
  • pochodzenie imienia: słowiańskie;
  • znaczenie imienia Gniewko : „ten, który panuje nad gniewem”
  • główne cechy: opanowany, cierpliwy, rodzinny
  • symbol rośliny: topaz;
  • symbol znaku zodiaku: Baran;
  • symbol planety: Wenus;
  • kolor szczęścia: srebro;
  • symbol zwierzęcia: złoty;
  • szczęśliwa liczba to: 5;
  • amulet/kamień szczęścia: kamień księżycowy.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *