Antonina

Antonina to żeńskie imię, która pochodzi od męskiego odpowiednika czyli imienia Antoni. Jego głównym znaczeniem jest to że pochodzi z rodu antoniuszy. W naszym kraju pierwsze imię Antonina pojawiło się około 1630 roku.

Jakie znaczenie ma imię Antonina ?

Znaczenie imienia Antonina jest następujące :

1. Antonina to osoba która przedstawia kobietę prawie idealną. Jest to bowiem kobieta, która zawsze jest szykowna i gustownie ubrana. Na tle innych kobiet wyróżnia ona się elegancją i kobiecością
2. Antonina to osoba o dużej mądrości oraz inteligencji. Jej wygląd zewnętrzny zresztą też sprawia takie wrażenie. Jest to bardzo ostrożna kobieta, która woli mieć wszystko bardzo dokładnie zaplanowane, zanim podejmie większą pracę lub inwestycję
3. Antonina lubi działać na spokojnie i bez pośpiechu. Zadowala się tym co ma i wszystko stara się robić z chłodną głową. Szanuje ludzi, a w karierze zawodowej nie pędzi po trupach do celu. Jest przy tym bardzo wrażliwa i chętnie pomaga innym ludziom, a szczególnie tym którzy są wyraźnie słabsi.
4. Antonina to bardzo rodzinna kobieta. Uwielbia ona spędzać dużo czasu ze swoją rodziną. Jeżeli opuści rodzinny dom, to zawsze i chętnie wpada na kawę lub dzwoni. Bardzo ważne są dla niej święta oraz różnego rodzaju okazji jak urodziny i imieniny, które zawsze stara spędzić z rodziną.
5. Własna rodzinę Antonina chce założyć jak najszybciej. Ma ona też bardzo rozbudowany instynkt macierzyński, co skutkuje zazwyczaj bardzo szybkim oraz licznym potomstwem.
6. Antonina to osoba zawsze uśmiechnięta i pozytywnie nastawiona na innych ludzi nawet jeżeli dopiero ich poznaje. Bardzo dobrze dogaduje się z innymi i zawsze znajduje rozwiązanie z każdego konfliktu z innymi ludźmi. Z tego powodu, Antonina zazwyczaj robi błyskotliwą karierę zawodową, którą kończy bardzo często na kierowniczych i bardzo odpowiedzialnych stanowiskach, gdzie wyróżnią się bardzo dobrym kontaktem ze swoimi ludźmi.
7. Antonina nie lubi krytyki o sobie, ale lubi pochwały i słowa uznania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *