Jak przygotować zwierzaka do domu tymczasowego? Mówią członkowie zespołu Petsitters

Masz dość proszenia znajomych, aby posiedzieli z kotem lub psem, gdy wyjeżdżasz w podróż służbową lub na weekend? A z czasem zdałeś sobie sprawę, że hotel dla psów i kotów nie jest najlepszą opcją na czas Twojej nieobecności?  Dokładniej tu  o hotelach dla zwierząt i prośbach o „zaopiekowanie się” kotem lub psem przez kilka dni.

Jeśli nie chcesz obciążać przyjaciół i martwić się o swojego zwierzaka, istnieje uniwersalna opcja – do tymczasowy. Nie, nie, to nie jest coś skomplikowanego, wręcz przeciwnie. Kiedy nie możesz zabrać swojego kota lub psa na wycieczkę, ktoś musi się nimi zaopiekować. Dlaczego więc nie dać pierwszeństwa opiekunowi, dla którego opieka nad zwierzakiem będzie głównym zajęciem w dni Twojej nieobecności?

Aby jednak opiekun stał się przyjacielem Twojego zwierzaka, stoją przed Tobą ważne zadania: wybrać opiekuna, przygotować pupila na spotkanie z nieznajomym i oczywiście przedstawić jego podopiecznemu tymczasowego właściciela.

Gdzie znaleźć opiekuna i jak przygotować zwierzę do domu tymczasowego?

Znalezienie opiekuna (lub niani dla Twojego zwierzaka) w Polsce nie jest trudne, ponieważ istnieje usługa Petsitters. Tutaj możesz wybrać opiekuna dla swojego zwierzaka według określonych parametrów: czy masz kota lub psa, według wagi zwierzęcia, dat i godzin pobytu w domu tymczasowym, kosztów. Serwis wybierze dla Ciebie profile wolnych opiekunów, którzy będą gotowi zostać przyjaciółmi Twoich czworonogów podczas Twojej nieobecności. Wybierz opiekuna zgodnie z ankietą i recenzjami (czasami bardzo pomagają) i zapoznaj go ze swoim zwierzęciem.

Nie zapomniałeś przygotować psa lub kota do domu tymczasowego? Zobaczmy, co należy zrobić.

Jeśli masz kota, poproś opiekuna, aby zaopiekowała się nim na waszym terytorium. Jeśli nie chcesz, aby ktoś mieszkał w twoim mieszkaniu, pozwól mu przychodzić 2-3 razy dziennie, aby nakarmić kota, zmienić wodę i posprzątać po nim. Dla psa będzie lepiej, jeśli opiekun zamieszka z nim u was lub zabierze pupila do siebie. Rzeczywiście, dla kotów najgorszą rzeczą jest zmiana otoczenia, ale dla psów — samotność.

Oto złote zasady, których należy przestrzegać:

  • Pierwsza znajomość  –  musisz mieć pewność, że opiekun i zwierzę znaleźli wspólny język.
  • Zapisz codzienną rutynę zwierzęcia dla opiekuna, możesz powiesić ją na lodówce lub tablicy, jeśli taką posiadasz. W tym samym miejscu dodaj numer swojego weterynarza (na wszelki wypadek niech będzie, choć lepiej gdy się nie przyda).
  • Opowiedz opiekunowi o zachowaniu psa, aby nie było to dla niego zaskoczeniem.
  • Jeśli pupil będzie mieszkał na terenie opiekuna, nie zapomnij wziąć jego rzeczy: ulubionej miseczki, zabawek, leżanki, ubranek itp.

Mamy nadzieję, że rady kumpli z naszego zespołu sprawią, że Twoja nieobecność w życiu zwierzaka będzie niezauważalna.

Petsitters –  przyjdziemy z pomocą każdemu właścicielowi czworonożnego druha.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *