Charlotte

Imię Charlotte wywodzi się z języka starogermańskiego słowa “charl” i oznacza osobę wierną mężczyźnie. W Polsce imię to ma swój odpowiednik w imieniu Karolina, zaś w swojej oryginalnej wersji występuje w Niemczech, Francji oraz w krajach anglojęzycznych.

Znaczenie imienia Charlotte

Charlotte to osoba uparta, która posiada własne zdanie na każdy temat i rzadko daje się namówić do zmiany podjętej decyzji. To oddana przyjaciółka, żona i matka – dla swoich najbliższych zrobi wszystko, a samą rodzinę uważa za największą świętość. Wysoko stawia poprzeczkę w realizacji codziennych celów oraz posiada wysokie wymagania nie tylko względem siebie, ale również w stosunku do męża i dzieci. Charlotte to osoba sympatyczna, uśmiechnięta i towarzyska, jest wierną przyjaciółką, która pomoże najbliższym w każdej sytuacji. Dużo wagi przykłada do sprawiedliwości: jest uzna, że ktoś postępuje niewłaściwie, może stać się wręcz okrutna dla tej osoby. Charlotte ceni również porządek, równowagę i organizację.

Charlotte – imię a predyspozycje zawodowe

Charlotte posiada wiele cenionych predyspozycji zawodowych. Jej zamiłowanie do porządku i równowagi sprawdza, że świetnie sprawdza się na wyższych stanowiskach urzędniczych. Charlotte to osoba o charakterze zadaniowym: często tworzy listy rzeczy do zrobienia, a następnie wypełnia kolejne działania. Nie lubi siedzieć bezczynnie, z łatwością przechodzi na wyższe stanowiska w pracy i jest doceniana wśród pracodawców. Doskonale sprawdzi się jako prawnik – jej zamiłowanie do szczegółów oraz wysokie poczucie sprawiedliwości sprawia, że nauka wykładni prawnych nie sprawia jej większych problemów. Osoba o imieniu Charlotte sprawdzi się również w roli lekarza, w szczególności w specjalizacjach wymagających logicznego myślenia i łączenia faktów. Charlotte nie będzie dobrze się czuła w zawodach, w których nie widzi korzyści społecznych. Osoby o tym imieniu rzadko wybierają pracę w biznesie, dużych korporacjach czy w działach informatycznych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *