Jowita

Niezależność i charakterność – Jowita

Jowita to imię, które nie za często pojawia się wśród propozycji do imienia dla młodej Polki. Dlaczego? Cóż, być może jest ono nieco zbyt osobliwe, jednakże znaczenie jakie niesie, jest dzięki temu ciekawsze i jeszcze bardziej warte zauważenia.

Znaczenie imienia Jowita

Aby odkryć co znaczy imię Jowita musimy przenieść się do starożytnego Rzymu. Dokładniej ery Republiki i części historii Cesarstwa. Wtedy bowiem głową panteonu rzymskich bóstw był Jowisz, odpowiednik greckiego Zeusa.
To właśnie od imienia tego boga powstało imię Jowita. Nie prawda, że ciekawe dosłowne znaczenie imienia Jowita?

Niezależna Jowita

Jak znaczenie imienia Jowita odnosi się do charakteru kobiet, które je noszą? Zadziwiająco dużo. Jowita to bowiem kobieta, która ceni sobie swoją niezależność i nie pozwoli jej sobie odebrać. Nawet w miejscu pracy, gdzie jest silnie opisany związki między kolejnymi stanowiskami, Jowita będzie stała krok przed szeregiem. Nie da się bowiem łatwo być jej zwierzchnikiem.
Jednak dzięki takiemu podejściu nabiera umiejętności walczenia o swoje i stałego samorozwoju, by utrzymać swoją pozycję. Z czasem też nabiera coraz większego doświadczenia i coraz bardziej intuicyjnie wie jak postępować w określonych sytuacjach, by dobrze na nich wyjść.
Jeśli chodzi o przyjaźń to Jowita jest zawsze dość poważna, choć potrafi wcielić się w rolę duszy towarzyskiej. Jednak jeżeli to się stanie mało w tym będzie faktycznej prawdy. Jowita bowiem najlepiej czuję się jako osoba, która ma wysłuchać i zrozumieć innych.

Życie zawodowe Jowity

Jak już powiedzieliśmy – Jowita jest kobietą, która nie da się zdominować zarówno w życiu prywatnym, jak i życiu zawodowym. Może się więc wydawać, że będzie dążyć do największych sukcesów. Nie do końca tak jest. Jowita gardzi bowiem typowym wyścigiem szczurów.
Oczywiście – chce zarabiać wystarczająco dużo pieniędzy, aby zapewnić rodzinie wygodę finansową. Nie da się jednak zaślepić tylko kwestią pieniężną. Dobrze więc pasuje jej funkcja księgowej.

Imieniny

Jowita w kalendarzu ma tylko jeden dzień przeznaczony na imieniny. Mianowicie 15 lutego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *