Artem

Znaczenie imienia Artem
Artem to – rosyjskie imię męskie pochodzenia greckiego. Wywodzi się ono od słowa ”Artemios , czyli od imienia bogini Artemidy, a w wersji Artemes znaczące “bezpieczny, idealnego zdrowia”.

Artem prywatnie, jaki jest

Mężczyzna o tym imieniu cechuje się zrównoważonym oraz spokojnym charakterem. Jest on skrupulatny i wolny, woli wszystko, co jest doskonale. Jego pierwotna niezależność nie pozwalają na zaakceptowanie proponowanej pomocy. Mężczyzna o tym imieniu jest niezwykle popularny wśród pań, które widzą go jako dzielnego i urokliwego wykształconego dżentelmena. Charakteryzuje go również całkowite- oddanie się rodzinie i bliskim. Zawsze jest on realistą i romantykiem w jednym. Optymizm i pogoda ducha nigdy go nie opuszcza. Imię Artem również niesie z sobą szlachetność oraz bezinteresowność wraz z pełnym oddaniem w dobrej i słusznej sprawie.

Głęboka relacja z otoczeniem

Artem ma numerologię szóstki. Imię charakteryzuje taką osobę jako: człowieka posiadającego wielką umiejętność budowania głębokich relacji z ludźmi oraz najbliższym otoczeniem.

Artem -urodzony dyplomata i negocjator

Znaczenie imienia Artem – określa się taką osobę jako urodzonego dyplomatę i negocjatora. Szczególnie doceniane jest u takiej osoby, jej zdolność współdziałania z innymi osobami w różnych sprawach zawodowych i tych osobistych (prywatnych).

Artem jako pracownik

Mężczyźni obdarzeni przez rodziców imieniem Artem zawsze wiedzą dokładnie, czego chcą i nieustanie dążą do celu. W każdej dziedzinie osoby takie zawsze czekają na odpowiedni moment, aby osiągnąć duży sukces. Artem kocha m.in. sport oraz politykę. Zawsze ma on spore szanse na karierę sportowca albo znakomitego, wybitnego dyplomaty. Dzięki jego silnemu zdrowiu oraz psychice – jego osobowość (tego mężczyzny) nie boi się żadnych prób. Wśród znanych osobistości ta nazwa pojawia się bardzo często i jest niezwykle popularna

Zdrobnienia

Najpopularniejszymi zdrobnieniami tego imienia są: Artemiuszek, Artemiuniek, Artemiusiek, Artek, Art, Arti, Artek, Temiusz, Temik, Tem.

Znane osoby z imieniem Artem

 • Artem Andrijowicz Fedecki: ukraiński piłkarz,
 • Artem Ołeksandrowicz Jaszkin: ukraiński piłkarz pochodzenia rosyjskiego, gra na pozycji pomocnika, reprezentuje Ukrainę,
 • Artem Andrijowicz Kasjanow: ukraiński piłkarz- pozycja defensywnego pomocnika
 • Artem Wołodymyrowicz Miłewski: ukraiński piłkarz (ma pochodzenie białoruskie) gra na pozycji napastnika, również jest reprezentantem Ukrainy,
 • Artjoms Rudevs: łotewski piłkarz (pochodzi z Rosji), gra na pozycji prawego pomocnika albo napastnika,
 • Artiom Pawłowicz Wodiakow – to słynny rosyjski żużlowiec
 • Artem Sergejewitsj Ovetsjkin – to wyjątkowo utalentowany rosyjski kolarz.

Artem, termin imienin

Artem imieniny obchodzi 6 czerwca i 20 października.
Dodatkowo imię Artemiusz posiada odpowiedniki, będące odmieniane w różnych językach świata, oto one:

 • łacina – Artemius, Artenius,
 • grecki – Arthemios,
 • angielski – Artemius,
 • francuski – Arteme,
 • rosyjski – Artemij,

Warto nadać swojemu chłopcy imię Artem, jeżeli noworodek w pierwszych dnia po urodzeniu albo już w czasie ciąży matki przejawia pewne i śmiałe zachowania oraz oczywiście zdystansowane, czyli obejmujące częściowo, aktualną sytuację swoich bliskich lub matki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *