Ewa

Ewa aktywna i szalenie inteligenta oraz otwarta na nowe znajomości “altruistka”

Pochodzenie imienia Ewa

Imię Ewa wywodzi się z języka hebrajskiego. Znaczenie imienia Ewa wynika od słowa „hawla” – czyli osoba dająca życie/istnienie albo ta, która jest pochodzącą od męża (Adama z Raju). Zgodnie z tematyką Biblii, na jej kartach- imię pierwszej kobiety, pierworodnego rodzica. Równocześnie myśl innej teorii imię to pochodzi od imienia – hebrajskiej bogini
mieszkańców miejsca: Kanaanu.

Ewa prywatne

Ewa to uduchowiona, kochająca pomagać innym ludziom altruistka,.która uwalnia poświęcać innym. W życiu zawsze postępuje uczciwie i bardzo odpowiedzialnie. Posiada głęboko rozwiniętą moralność oraz jest wierna zawsze z przyrzeczeniem- własnym zasadom. Obdarzona też nieprzeciętną intuicją połączoną z wyobraźnią i ogromną, rozległą wiedzą, która nabywa w codziennym życiu. Lubi, gdy w jej życiu panuje ład oraz bezgraniczna – bezpieczna i zawsze nieodzowna harmonia, nie znosi ryzyka, a każdą decyzję zawsze woli -ją głęboko przemyśleć kilka razy.

Ewa życie jako przyjaciółka/ towarzyskie

Ewa uwielbia nieustannie podróżować i przy tym dobrze się bawić i zapoznawać ze sobą nowe osoby. Z reguły jest ona otwarta, ale i też szczera aż do bólu, zwłaszcza kiedy ktoś zajdzie jej za skórę. Jednak stara dogadać się ze wszystkimi ludźmi porozumieć jak najlepiej.

Ewa jako partnerka/ żona

W codziennej miłości Ewa szuka bratniej duszy i nieustannego zrozumienia własnych potrzeb, czyli człowieka spokojnego, oddanego jej i rodzinie, a także lojalnego, inteligentnego i oczywiście zaradnego. Kiedy jest zakochana po uszy, wówczas jest niezwykle czuła, wyrozumiała, delikatna, oddana oraz wierna. Pielęgnuje związek od korzeni poprzez łodygę, aż do zakwitania owocu. Daje partnerowi odczuć, że jest on rzeczywiście potrzebnym w tej relacji. Jest to również wspaniała kobieta jako matka, która wychowuje dziecko mądrze i rozsądnie. Potrafi jednocześnie asertywnie wypowiedzieć „nie”, jeśli zajdzie taka potrzeba, a jednocześnie umie otoczyć je bezwarunkową opieką oraz macierzyńską miłością. Przede wszystkim Ewa jako kobieta jest osobą niezwykle rodzinną, ciepłą wrażliwą oraz cierpliwą.

Ewa jako pracownik

Zawodowo Ewa doskonale sprawdzi się w branżach stawiający na pierwszej linii- kontakty z innymi ludźmi oraz niesieniu im potrzebnej pomocy. Da sobie radę również na wakatach (stanowisko pracy), które wymagają przede wszystkim mądrego i odpowiedzialnego ich prowadzenia, przykładowo: mediator, sędzia, adwokat lub radca prawny.

Znane osoby (imiennicy) o imieniu Ewa, jakie?

 

 • Ewa z Leodium – wielka błogosławiona Kościoła Katolickiego;
 • Ewa – nasza pramatka, pierwsza kobieta, która według Biblii: podarowała dar życia- całemu rodzajowi ludzkiemu.

Ewa imieniny, kiedy?

Osoby obdarzone imieniem Ewa mają imieniny w: 14 marca, 12 lutego, 25 maja, 24 grudnia (najpopularniejsza kalendarzowa data).

Znaczenie imienia Ewa – informacje dodatkowe:

 • osobowość: kobieta, która króluje w przestworzach nieba i na ziemi wola;
 • znak zodiaku: Panna, Bliźnięta;
 • główne cechy charakteru/ osobowości: aktywność, uczuciowość, moralność oraz szczera uczciwość;
 • planeta: Merkury oraz Uran;
 • liczba: 7;
 • roślina: lilia;
 • symbol zwierzę: gołębica;
 • kamień szczęścia: agat;
 • kolor przynoszący szczęście: granatowy;

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *