Antonia

Antonia to żeńskie imię, które pochodzi od męskiego odpowiednika – Antoni. Antonina w Polsce występuję od XV wieku.

Jakie znaczenia posiada imię Antonia ?

Znaczenie imienia Antonia jest następujące :

1. Antonia to osoba, która jest bardzo uduchowiona. Jest ona więc wielką zwolenniczką religii i skupia się nad rozwojem duchowym zaniedbując rozwój cielesny. Storni on więc raczej od dużych i hucznych imprez. Woli bowiem zostać w domu i spędzić ten czas samotnie. Lubi medytować oraz dużo się modlić.
2. Antonia ma znacznie większy potencjał niż jej się wydaje. Niestety nie zawsze potrafi go wykorzystać, ponieważ jest skryta w sobie osobą, która nie potrafi zareklamować się w otaczającym nas świecie. Antonina więc nie robi zwykle oszałamiającej kariery w świecie biznesu, jest raczej mało zauważalną cichą osobą siedzącą gdzieś w kącie.
3. Antonia posiada znakomite umiejętności dyplomatyczne. Jest świetnym mówcą i potrafi rozwiązywać nawet najtrudniejsze konflikty, które od lat skłócają różnych ludzi.
4. Antonia to osoba, który nie lubi podążać ścieżkami innych. Woli przeżyć swoje życie wedle swoich osobistych upodobań. Nie wzoruje się na innych osobach, jest indywidualistką. Jest typem osoby nowatorskiej, która odkrywa nowe rzeczy oraz schematy postępowania. Ponadto Antonia odznacza się wyjątkową intuicją, która nie raz pomaga jej w podjęciu trudnych decyzji w skomplikowanych sytuacjach.
5. Antonia bardzo nie lubi zmian w sowim życiu. Pragnie ona tylko stabilnej pracy, która zapewni jej przeciętny poziom życia. Nie lubi ona też zmian swojego otoczenia tak więc nie jest skora do częstych przeprowadzek.
6. Antonia to osoba, która nie raz zawiodła się na innym człowieku. Jest więc w kontaktach z innymi ludźmi bardzo ostrożna nawet jeżeli zna ich od wielu lat.
7. Antonia nie unosi się pychą oraz jest bezinteresowna. Stara ona się pomóc każdemu, zwłaszcza słabszym osobom które potrzebują pomocy. Z tego powodu jest ona bardzo lubiana w swoim środowisku i posiada liczne grono znajomych oraz przyjaciół.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *