Kajetan

Kajetan – Ostrożny, ale ambitny

Kajetan to imię, które jest dość charakterystyczne, ale nie wydaje się udziwnione, czy nieprawdopodobne. Nawet dla ludzi starszego pokolenia, dla których niektóre imiona współcześnie nadawane są nazbyt udziwnione.
Jednak wracając do Kajetana – jakie jest właściwie znaczenie imienia Kajetan i skąd pochodzi?

Znaczenie imienia Kajetan

Kajetan to imię pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od nazwy miasta Kajet, a właściwie od określenia na mieszkańca tego miasta – Caietanus.

Ostrożny Kajetan

Kajetan to osoba, która twardo chodzi po ziemi. Wszystkie swoje ruchy wykonuje bardzo ostrożnie po przemyśleniu, czy aby na pewno tak właśnie trzeba postąpić. W wyniku tego unika pośpiechu i decyzji podjętych pod wpływem uciekającego czasu.
To jednak nie oznacza, że nie ma ambicji i nie chce zrobić kariery. Wręcz przeciwnie. Kajetan to osoba, która ma ambicję, uwielbia poszerzać swoją wiedzę i zajmować się skomplikowanymi zagadnieniami. Po prostu nie dąży do nich po trupach. Woli ze spokojem, konsekwencją i pewnością, że jego działania przyniosą korzyści budować solidną karierę.
Jeśli zaś chodzi o jego życie towarzyskie, to jak można się spodziewać, nie jest nazbyt bogate. Kajetan nie lubi z reguły głośnych wypadów, gdzie będą w większości obce mu osoby. Ma swoje grono dobrych przyjaciół, które mu w zupełności wystarcza. Choć środowisko, w którym jest zwykle darzy go szacunkiem i sympatią, nie zmienia tego w szerokie grono znajomych, czy przyjaciół.

Życie zawodowe Kajetana

Kajetan to osoba, która potrzebuje spokoju. Nie może być również poddawany presji innych osób, gdyż łatwo ulega wpływom. Dlatego najlepszą pracą dla niego, będzie praca indywidualna. Nie w wielkich grupach – a jeśli w grupie to potrzebuje swojego zadania, do którego nikt inny nie będzie się wtrącać.
Z tych powodów najlepszym zawodem dla niego będzie inżynier, architekt, księgowy.

Imieniny Kajetana

Kajetan, niestety, w kalendarzu ma przeznaczony tylko jeden dzień na świętowanie. Mianowicie chodzi o 7 sierpnia. Jest to jedyna data obchodzenia jego imienin.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *