Amelia

Amelia to imię które pochodzi od starogermańskiego imienia Amalgunt. Oznacza ono człowieka pilnego oraz walecznego. W naszym kraju pierwsze imienia Amelia zaczęły pojawiać się w średniowieczu, ale dopiero w ostatnich latach to imię zyskało na popularności. Wśród kobiecych imion, Amelia plasuje się w okolicach 10 miejsca. Jakie jest znaczenie imienia Amelia ?

Co oznacza imię Amelia ?


Amelia posiada następujące znaczenia:

1. Amelia oznacza zazwyczaj piękną i urokliwą kobietę, która posiada bardzo duże powodzenia wśród mężczyzn. Nie tylko uroda zwabia liczne grono do Amelii. Wyróżnia się ona na tle innych kobiet także poczuciem humoru oraz przebojowością.
2. Amelia to umysł analityczny i ścisły. Jest ona ciekawa świata i świetnie zna się na ludziach, potrafi także odczytywać ich intencje.
3. Amelia to kobieta, która czasami nosi głowę w chmurach. Jest ona wielką marzycielką i posiada wiele pomysłów jak swoje marzenia spełnić.
4. Amelia to osoba którą należy motywować. W swoich działaniach jest bardzo skuteczna i daje z siebie wszystko jeżeli tylko dostanie pochwałę lub ciepłe słowa od innej osoby. Bardzo nie lubi za to negowania i krytyki , które mogą zniszczyć jej upór w dążeniu do obranego przez siebie celu.
5. Amelia to osoba która w dzieciństwie jest prawdziwą córeczką tatusia. Bardzo jest z nim związana emocjonalnie i nie odstępuje go na krok.
6. Amelia to osoba, która bardzo dba o swoją rodzinę. Stara się ona założyć ją w miarę szybko, jest też uczuciowa i oddana rodzinie.
7. Amelia nie lubi zbyt dużego życia towarzyskiego. Interesują ją raczej bardziej duchowa sfera życia oraz religia. Bardzo często zamiast spędzić weekend ze znajomymi, woli zostać sama w domu. Ma ona też często skłonność do koloryzowania swoich opowieści.
8. Amelia nie lubi kiedy ktoś narzuca jej swoje zdanie. W związku więc potrzebuje trochę swobody a od swojego przyszłego partnera oczekuje zrozumienia i zaufania. Jako żona, Amelia dba o swojego męża, jest mu wierna i gotowa jest do poświęceń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *