Izabela

Opanowana ekstrawertyczka – Izabela

Każdy maturzysta zna pewną Izabelę. Izabelę Łęcką, która w pamięci uczniów nie wpisuje się dobrze. Jednak Bolesław Prus tworząc tą postać mocno odpłynął od tego, jakie znaczenie imienia Izabela niesie cechy charakteru.

Znaczenie imienia Izabela

Pochodzenie imienia Izabela należy dopatrywać się w na terenach Hiszpanii/ Portugalii lub w języku hebrajskim. Są bowiem dwie teorie mówiące o początkach tego imienia.
Ta pochodząca z półwyspu Iberyjskiego twierdzi, że Izabela pochodzi od Elżbiety. To by oznaczało, że Izabela oznacza „Bóg moją przysięgą”.
Drugie znaczenie imienia Izabela odwołuje się do hebrajskiego imienia Jezabel, czyli „Wywyższona przez Boga”.

Jaka jest ta prawdziwa Izabela?

Izabela to kobieta świadoma swojej wartości, ale nie jest egoistką, która chce jedynie błyszczeć na salonach. To kobieta bardzo pilna w pracy. Dokładna, precyzyjna, wymagająca punktualności – zarówno od siebie, jak i od innych. Przy pierwszych spotkaniach, może wydawać się bardzo chłodna, ale to dlatego, że cechują ją niezwykłe opanowanie.
Dzięki temu jednak może stawić czoła trudnym sytuacjom, przez niektórych uważane, za niemożliwe do przezwyciężenia. Jednak nie zawsze będzie podejmować takie wyzwania. Boi się bowiem zmian, zwłaszcza radykalnych, które wiążą ze sobą ryzyko.
Można ją określić jako osobę, która zaakceptuje zmiany, ale jeśli będą one miarowe, wdrażane powoli. Tak aby mogła się do nich przyzwyczaić.
Z drugiej strony, jeśli się pozna Izabelę bliżej, dostrzeże się, że tak naprawdę jest ona ekstrawertyczką, a nie introwertyczką. W bliższym sobie otoczeniu bowiem pozwala sobie na odkrywanie swoich uczuć, uzewnętrzniania swoich reakcji.
Zwłaszcza, że ma ona silną potrzebę przebywania z innymi i poświęcania czasu, uwagi i żywienia uczuć wobec innych. Dlatego są one zazwyczaj wspaniałymi żonami i matkami.

Życie zawodowe Izabeli

Izabela to świetnie zorganizowana kobieta, która będzie pracować sumiennie i odpowiedzialnie. Czasami nawet w imię niesienia pomocy innym w zawodach takich jak lekarz, pielęgniarka, lub by po prostu zapewnić lepszą stabilność finansową rodzinie, potrafi wiele poświęcić.
Dobrze sprawdzi się jako doradca, asystentka. Zwłaszcza w branżach związanych ze sztuką lub modą.

Imieniny Izabeli

Kiedy Izabele świętują, według kalendarza? Cóż, mają kilka dat do wyboru. 4 stycznia, 22, 23 lutego, 16 marca, 4, 8, 14 lipca, 31 sierpnia, 3 i 10 września, 19 listopada oraz 9 grudnia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *