Dajana

Dajana jest spolszczoną wersją imienia Diana, które wywodzi się z mitologii rzymskiej. Diana (a w zasadzie Artemis – bo tak nazywał się grecki pierwowzór tej postaci) była grecką boginią łowów, księżyca, płodności i przyrody, utożsamiana z lasem i wolnością.

Znaczenie imienia Dajana

Dajana to osoba wyjątkowo ciepła, radosna i sympatyczna. Ponad wszystko ceni przyjaźń, miłość i rodzinę. Jest oddana najbliższym, dla których zrobi wszystko. Ma dobre serce zarówno w stosunku do innych ludzi, jak i do zwierząt. Jest uczciwa, prawdomówna i sprawiedliwa, ma bardzo duże poczucie moralności. Diana na wyjątkowy stosunek do przyrody: uwielbia wolność, jaką daje las, pola i łąki, dusi się i męczy w wielkich miastach i życiem w bloku. Jest osobą opanowaną i zdystansowaną, potrafi działać w trudnych sytuacjach, jednak zdarza się, że poddaje się emocjom, w szczególności tym pozytywnych. Ma charakter marzycielki, często buja w obłokach i potrafi wybuchnąć śmiechem w najmniej oczekiwanym momencie. Choć jest osobą miłą, radosną i pozytywnie nastawioną do życia, nie czuje się dobrze w centrum uwagi lub w tłumie innych osób, od których często się dystansuje – posiada niewielkie grono przyjaciół, którym ufa oraz wśród których może być sobą

Dajana – predyspozycje zawodowe

Dajana potrafi być osobą ambitną i realizującą się na gruncie zawodowym. Chętnie podejmuje wymagające i czasochłonne zadania, nie ma problemów z podjęciem trudnej decyzji. Idealne zawody dla Dajany to podróżnik, dziennikarz, działacz charytatywny. Jej praca musi dawać jej odpowiednią wolność oraz nie ograniczać jej do siedzenia w biurze. Dajana może realizować się również jako gospodyni domowa – jej zamiłowanie do ciepła ogniska domowego oraz oddanie najbliższym sprawia, że chętnie realizuje się na tym gruncie. To również osoba o wielu predyspozycjach artystycznych, przez co chętnie wybiera zawody związane z kulturą i sztuką, takie jak przewodnik turystyczny, pracownik galerii sztuki, czy nawet artysta.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *