Alex

Imię Alex pochodzi od zdrobnienia bardzo popularnego w Polsce oraz innych krajach imienia Aleksander. Wywodzi się ono z Grecji, gdzie oznaczało osobę , które broni innych ludzi. Ciekawostką jest fakt, że w Stanach Zjednoczonych imię Alex mogą nosić chłopcy oraz dziewczynki. W naszym kraju zaś jest to wyłącznie męskie imię. Jakie jest znaczenie imienia Alex ?

Co oznacza imię Alex?

Znaczenie imienia Alex jest następujące:

1. Alex to imię które oznacza mężczyznę bardzo przystojnego oraz przebojowego. Dzięki temu, często robi on karierę zawodową.
2. Alex świetnie czuje się w grupie towarzyskiej. Wolny czas lubi spędzać z przyjaciółmi na wspólnych wypadach na miasto lub na imprezach. Lubi też dalekie podróże, a w większej grupie ludzi często uchodzi za lidera.
3. Alex bardzo dobrze sprawdza się w kontakcie w nowoczesnymi technologiami. Szczególnie dobrze radzi sobie z technologiami komputerowymi.
4. Alex bardzo często zmienia partnerki. Jeżeli jednak znajdzie już tą jedyną to jest on jej wierny i będzie pielęgnował wspólny związek. Jest on oddanym mężem oraz ojcem.
5. W guście Alexa są raczej spokojnie kobiety, które potrafią zająć się domem oraz dziećmi. Woli on poukładane dziewczyny niż weekendowe imprezowiczki.
6. Alex to osoba która jest bardzo wrażliwa na punkcie cierpienia innych osób. Każdemu więc stara się pomóc i zawsze staje w obronie słabszej osoby. Bardzo kocha też zwierzęta.
7. Jako najlepszy zawód do wykonywania to kierowca ponieważ jest on bardzo skupioną i odpowiedzialną osobą. Bardzo dobrze też spełni się w roli przewodnika, gdyż uwielbia zagraniczne podróże.
8. Alex to osoba która bardzo lubi dobrze zjeść. Często więc udaje się on do restauracji a od swojej wybranki oczekuje także dobrej ręki w kuchni.
9. Alex jest bardzo przywiązany do rodziny i chce z nią spędzać jak najwięcej czasu. Jest odpowiedzialny, choć często miga się od rodzinnych obowiązków, które dla niego zdają się po prostu nudne.
10. Alex nie lubi konfrontacji oraz sytuacji konfliktowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *