Bianka

Rzadkie, piękne imię – jego pochodzenie

Bianka – istnieją dwie hipotezy, jeśli chodzi o pochodzenie tego imienia. Jedna wskazuje na genezę w języku francuskim – czyli od francuskiego blanche – ,,biała, jasno włosa, czysta’’, lub przez język niemiecki, gdzie to imię stanowi formę imienia Blanka.

Dobre i złe strony Bianki

Jest bardzo dobrą pracownicą, więc jeśli zatrudni się u kogoś, to pracodawca będzie z niej zadowolony. Natomiast jeśli chodzi o ognisko domowe, to już jest jej trudniej podjąć się czynności domowych. Dużą motywacją do pracy jest dla niej wynagrodzenie, ponieważ lubi posiadać pieniądze, a zwłaszcza je wydawać! Jest pod tym kątem trochę rozpieszczona, gdyż mimo, że posiada dużą ilość ciuchów, kosmetyków i innych drobiazgów, dla niej nigdy nie jest tego za mało, przez co sama się gubi co już posiada, a czego nie. Jak już wcześniej wspomniano, jeśli chodzi o obowiązki domowe, to nie lubi tego, w związku z czym zdaje się często na swojego męża. Nie zwraca uwagi na rachunki, na to, czego brakuje w domu, oraz na sprzątanie, a zwłaszcza gotowanie. Jej jedną z gorszych wad jest odkładanie wszystkich spraw na później, ponieważ to sprawia, że z reguły potem o nich i tak zapomina. Pomimo tego, iż ma wiele wad, stara się je nadrobić swoimi zaletami. Posiada wielu przyjaciół i znajomych ze względu na swoją życzliwość i chęć do pomocy innym w momencie trudnych chwil i nie tylko. W roli przyjaciółki można na nią liczyć, gdyż jak się zaangażuje to się stara pielęgnować relację. Od dziecka ma chęci do życia artystycznego – wielką radość sprawia jej rysowanie, wycinanie, kolorowanie, ale również posiada zaletę do przedstawień teatralnych – czyli można powiedzieć, że nawyki, które z reguły gasną u nas po paru latach – u niej wciąż się palą i są gotowe do dalszego rozwoju.

Zdrobnienia osób z imieniem Bianka

To imię ma taką zaletę, że jego zdrobnienia brzmią naprawdę słodko. Najbardziej popularne zdrobnienia to: Bianeczka, Bianulka, Bianiusia i Biancia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *