Iwona

Oto wulkan energii – Iwona

Iwona to jedno z popularniejszych imion wśród kobiet w Polsce. Może nie znajduje się ono w czołówce, ale zwykle słyszy się, że ktoś gdzieś zna jakąś osobę o tym imieniu. Co ciekawe ma ono bardzo duży związek z niezbyt popularnym imieniem męskim – Iwo.

Znaczenie imienia Iwona

Wcześniej wspomniany związek z imieniem Iwo może się wielu osobom rzucać w oczy. W końcu Iwo-na – Iwo.
Choć tak naprawdę prawdopodobnie było na odwrót. Istnieje bowiem teoria, że imię Iwona pochodzi od imienia Iwo. Iwo zaś z germańskiego znaczy „drzewo cisowe” lub „łuk z drzewa cisowego”.

Nadążyć za Iwoną… Nie wykonalne

Iwona to istny wulkan witalności, siły i optymizmu. Można powiedzieć, że niemal czaruje swoim uśmiechem i zdobywa życzliwość ludzi wokoło. A trzeba to przyznać – oprzeć się jej urokowi jest niezwykle ciężko, bo to zwykle kobieta obdarzona urodą, wrodzonym wdziękiem, taktem i urokiem osobistym.
Jednak zanim ktoś porówna ją do delikatnej kobiety, która wygląd i duszę aniołka, niech ugryzie się w język. Iwona przy tych wszystkich kobiecych i delikatnych cechach ma również kolce, niczym róża.
Po pierwsze to kobieta o niezwykłej wręcz determinacji i uporze, który sprawia, że prawie zawsze osiąga swój cel. Po drugie zaś Iwony ze względu na swój upór, bardzo trudno przekonać do czyjegoś zdania.
Mimo, że jest świetną negocjatorką i potrafi w sposób taktowny oraz ugodowy rozwiązywać spory. To jeśli z nią wejdziesz w spór na temat światopoglądu… To lepiej ustąp od razu albo przygotuj się na długą dyskusję, która może się skończyć na jedynie wymianie poglądów, a nie jej zmianie.
Ale nawet i w takiej dyskusji będzie wiele ciekawego, bo Iwony są bardzo oczytane, osłuchane i ogólnie lubią wiedzieć co się dzieje na świecie, w różnych tematach. Na pewno więc znajdziecie temat na długie i ciekawe rozmowy.

Życie zawodowe Iwony

Iwona, jako że cechują niezwykła odpowiedzialność, dobrze czuje się w pracy, gdzie ma do czynienia z obrotem pieniędzy. Praca w banku, dużej i silnej korporacji, sklep z biżuterią. Świetnie odnajdzie się także w innych zawodach, gdzie będzie miała powierzone jakieś ważne zadania, znajdzie pole do popisu.

Iwona – Imieniny

Co do imienin, to Iwona ma ich kilka w kalendarzu. Możliwe jest świętowanie ich 16 marca, 23 maja, 14 lipca, 3 września i 27 października.

Zdrobniale o Iwonie to?

Zdrobnień Iwona ma kilka. Wśród nich są : Iwa, Iwcia, Iwoncia, Iwonia, Iwonka, Iwuś, Onia, Onka.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *