Jacek

Dusza towarzystwa – Jacek

Jacek to dość popularne imię męskie, ale chyba nadal trochę nie doceniane. Szkoda. Znaczenie tego imienia męskiego jest naprawdę bardzo ciekawe, a charakter mężczyzny obdarzony tym imieniem, jeszcze bardziej ciekawsze.

Znaczenie imienia Jacek

Mało kto wie, że imię Jacek pochodzi z języka greckiego. Dokładniej od słowa „hyakinthos”, które oznacza kwiat hiacyntu.

Dusza towarzyska

Jacek dużą uwagę zwraca na świat zewnętrzny. Bardzo ważna jest dla niego ocena innych ludzi, jednak na szczęście nie musi się bardzo o nią martwić, czy specjalnie zabiegać. Lubi towarzystwo innych ludzi i ludzie to czują, przez co odbierają Jacka jako osobę sympatyczną otwartą i szczerą – co jest prawdą!
Jednak te cechy dodatkowo sprawiają, że czuje się trochę tak, jakby zawsze musiał być w centrum uwagi. Z tego względu lubi błyszczeć i wieść prym w danym towarzystwie. Nie robi tego jednak poprzez narzucanie swojego zdania, a przez dostosowanie się do ludzi, z którymi przebywa i tak prowadzenie rozmowy, aby każdy czuł się swobodnie i po prostu dobrze.
Przy czym jeśli mu to nie wyjdzie, to nie liczcie, że się do tego przyzna. O nie, słowa pokory, przeprosiny, czy przyznanie się do błędu bardzo, ale to bardzo trudno przechodzą mu przez gardło.

Życie zawodowe

Jacek to wielki indywidualista, inteligent, myśliciel. Mimo, że łatwo przystosowuje się do różnych sytuacji, nie można liczyć, że tak łatwo będzie zmieniać poglądy. A jednym z nich jest to, że jest całkowicie niezależny i sam kieruje swoim losem.
Dlatego nie da się go zmusić do pracy za biurkiem, kiedy nie będzie tego chciał. Tak samo nie będzie pracować, czując nad swoim karkiem oddech szefa, przełożonego, czy kierownika.
Świetnie sprawdzi się za to w zawodach, gdzie będzie mógł być sam sobie sterem, okrętem i kapitanem. Na dodatek w tej pracy musi coś się dziać, to nie może być spokojna, rutynowa praca. Jacek potrzebuje wrażeń.
Dlatego najlepiej się czuje w roli lotnika, sportowca, dziennikarza, freelancera realizującego ciekawe zlecenia, podróżnika, czy osoby, która ze względu na swoje obowiązki musi często wyjeżdżać i ma pewną swobodę działania.
Może to brzmieć nierealistycznie, ale Jacek czuje się świetnie w takich zajęciach i realizuje je sumiennie oraz z sercem

Imieniny

Jacek to jedno z popularniejszych imion, więc nic dziwnego, że ilość możliwych dat imienin też jest spora. Imię to pojawia się w kalendarzu w następujące dni : 10 lutego, 16 marca, 3 i 17 lipca, 17 sierpień, 9 i 11 wrzesień, 29 październik oraz 6 listopada.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *