Smartwatch dziecięcy – jak wybrać i dlaczego warto?

Bezpieczeństwo dziecka to zawsze najważniejsza kwestia dla każdego rodzica. Z drugiej strony jednak nadmierne ograniczanie i piastowanie młodego człowieka może utrudnić mu rozwój ciekawości świata. W jaki sposób możemy lepiej opiekować się pociechą, jednocześnie nie chodząc za nią krok w krok? Czy smartwatch dla dzieci to dobry pomysł? Jakie funkcje powinno mieć to urządzenie, aby faktycznie było nam przydatne? Jaki będzie najlepszy smartwatch dla dziecka?

1. Czym jest zegarek smartwatch?

2. Smartwartch dziecięcy – dlaczego warto go kupić?

3. Zegarek GPS – więcej, niż bezpieczeństwo

4. Na co zwrócić uwagę wybierając smartwatch garett?

Czym jest zegarek smartwatch?

Smartwatch jest rodzajem inteligentnego zegarka, w przypadku którego pokazywanie określonej godziny to tylko jedna z wielu funkcji. Co więcej, jest to bardzo dokładny czasomierz, ponieważ większość modeli posiada automatyczne synchronizowanie czasu z wybraną bazą danych. Dodatkowo wykorzystując smartwatcha możemy skorzystać z wielu innych funkcji, jak pomiar tętna, liczba przebytych kroków, wbudowany moduł GPS czy nawet mapy. Jest to współczesny, lepszy odpowiednik tradycyjnego zegarka na rękę, opakowany zwykle w elegancką, designerską obudowę. Jeżeli mamy taką potrzebę, możemy znaleźć również modele odporne na zanurzenie w wodzie, uderzenia czy wstrząsy.

Smartwartch dziecięcy – dlaczego warto go kupić?

Jako rodzice niewątpliwie szybko zauważymy potrzebę coraz większego usamodzielniania się w miarę, jak nasze dziecko rośnie i się rozwija. Z jednej trony to naturalne, że martwimy się o potomka, jednak z drugiej zwykle staramy się dawać mu jak największą swobodę, aby mógł on samodzielnie odkrywać świat. Smartwatch dziecięcy pozwoli nam na umożliwienie naszemu dziecku odkrywania świata w swoim tempie, jednocześnie mogąc sprawdzić, co się z nim aktualnie dzieje. Modele przeznaczone dla dzieci cechują się większą prostotą interfejsu, a także mogą pełnić funkcję telefonu, gdyby dziecko lub rodzic potrzebowali się szybko ze sobą skontaktować. Jest to dużo prostsze i wygodniejsze rozwiązanie, niż smartfon, głównie ze względu na gabaryty obu urządzeń.

Zegarek GPS – więcej, niż bezpieczeństwo

Bardzo ważną funkcją, jaką posiada smartwatch dziecięcy, jest możliwość śledzenia lokalizacji. Dzięki temu wiemy, że nasza pociecha jest bezpieczna i nic się jej nie dzieje. Nie jest to jednak jedyna użyteczna opcja. Wiele urządzeń posiada możliwość alarmowania rodzica w sytuacji zagrożenia, a także może prowadzić nasłuch otoczenia celem zapewnienia małemu człowiekowi maksimum bezpieczeństwa. Inną istotną funkcją jest także automatyczne wezwanie SOS, które umożliwia szybkie i natychmiastowe powiadomienie rodziców, jeżeli dziecko znajdzie się w stanie zagrożenia. Pamiętajmy by upewnić się, że urządzenie obsługuje karty SIM. Wbudowany system Android jest również prosty w obsłudze, dzięki czemu nasza pociecha nie będzie mieć problemu z obsługą zegarka.

Na co zwrócić uwagę wybierając smartwatch garett?

Zegarek dla dzieci musi być w stanie wytrzymać bardziej brutalne obchodzenie się z nim, w związku z czym powinniśmy zwrócić uwagę na to, aby był wytrzymały na upadki, uderzenia czy wstrząsy. Smartwatch GPS musi być dokładny, a dotykowy ekran na tyle duży, by dziecięce palce mogły go spokojnie obsłużyć. Ciekawymi uwagi dodatkami są takie funkcje, jak monitor snu, wiadomości głosowe czy opcja natychmiastowego wyboru, pod którą zapiszemy telefon rodzica. Wybierając smartwatch dla dziecka zwróćmy też uwagę, aby jego opaska nie była zbyt luźna – zapobiegniemy sytuacji, w której urządzenie mogłoby przypadkiem zsunąć się z nadgarstka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *