Czy imię determinuje nasz charakter i wpływa na naszą przyszłość?

Imię nie tylko definiuje tożsamość danej osoby, ale również ma wpływ na postrzeganie człowieka przez inne osoby. Czy w takim razie determinuje charakter człowieka i wpływa na jego przyszłość?

Co wpływa na wybór imienia?

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że wybór imienia dla dziecka spędza sen z powiek przyszłym rodzicom. W końcu to jeden z najważniejszych wyborów, przed jakim stoją świeżo upieczeni rodzice. Wybór konkretnego imienia zależy od wielu czynników. Są osoby, które kierują się modą. W ostatnich latach swój renesans przezywają imiona, takie jak Franciszek, Jan, Maksymilian, Maria, Hanna, Zofia, które były niezwykle modne wiele lat temu. Rodzicie stawiają również na te imiona, które zwyczajnie się im podobają lub pasują do nazwiska. Przyjęło się, że do długiego nazwiska najlepiej wybrać krótkie imię. Dla niektórych osób ważne jest, aby dziecko nosiło imię świętego, dzięki czemu maluszek otrzyma dodatkową opiekę patrona. Imiona pod patronatem świętych to m.in.: Agata, Anna, Elżbietą, Karolina, Katarzyna, Małgorzata, Maria, Paulina, Urszula, Weronika, Zofia, Adam, Antoni, Filip, Jakub, Jan, Krzysztof, Marek, Michał, Stanisław, Szymon, Tomasz czy Wojciech. Z kolei inna część decyduje się na imię swojego rodzica, babci, dziadka, pradziadka, aby uczcić ich pamięć. Stosunek do imion wynika również z indywidualnych skojarzeń oraz doświadczeń, czy osoba o danym imieniu kojarzy nam się dobrze, czy źle. Przykładowo, można mieć fatalne rozstanie z Adamem, a więc każdy nowo poznany Adam może wywoływać niechęć.

Czy imię determinuje charakter człowieka?

Istnieje także grupa ludzi, którzy wierzą, że dane imię determinuje charakter, a nawet i wpływa na wybór zawodu w przyszłości. Dlatego rodzice wybierają imiona, odzwierciedlające pożądane cechy charakteru. Przykładowo, Zuzanna jest osobą energiczną, wierną swoim wartością, a odpowiedni dla niej zawód to dziennikarka. Natomiast Alicja wyróżnia się pracowitością, zaradnością oraz samodzielnością, dzięki czemu świetnie sprawdzi się jako marketingowiec. Jakubowi przypisywany jest urok osobisty, pewność siebie, a także władza. Idealny zawód dla niego to aktor, dziennikarz, a nawet i polityk.

Czy to, jakie nosimy imię, wpływa na naszą przyszłość?

Zacznijmy od tego, że imię absolutnie nie kształtuje dziecka, a jest jedynie wyrazem stosunku rodziców do malucha i mówi o wszelkich aspiracjach, jakie rodzice chcieliby u dziecka. Dość popularne jest nadawanie pociechom imion gwiazd show-biznesu. Dotyczy to głównie biedniejszego społeczeństwa. Rodzice w ten sposób mają nadzieję, że dziecko będzie miało świetlaną przyszłość. Jednak w rzeczywistości imię ani nie determinuje charakteru człowieka, ani nie wpływa na jego przyszłość. Tak naprawdę znaczenie ma nasz temperament oraz styl wychowania. Warto dodać, że wiele umiejętności jesteś w stanie wyćwiczyć zarówno w dzieciństwie, jak i dorosłym życiu. Pomoże Ci w tym m.in. Szkoła Męskiego i Damskiego Stylu, która nie tylko uczy zasad ubioru, ale oferuje również szkolenia z savoir vivre czy kreowania wizerunku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *