Natalian

Imię dla kogoś odważnego i analitycznego – Natalian

Wybieranie imienia dla dziecka to nie jest prosta sprawa. Rodzice chcą, by niosło ono ze sobą zespół cech, jakimi może w przyszłości szczycić się ich potomek. Niektórzy przy wyborze kierują się jednak bardziej oryginalnością, chcąc, by ich dziecko było „jedyne” o takim imieniu, dlaczego wśród rozważań imienia dla chłopca jako propozycja może pojawić się na przykład Natalian. Jakie jest znaczenie imienia natalian?

Odwaga i energia

Przyjmuje się, że jest to imię pochodne od „Natalia” – z łacińskiego „dzień narodzin”.

Osoba o tym imieniu umie zachować się w każdym towarzystwie. Cechuje się również szybką adaptacją do zmieniającej się sytuacji. To osoba niezwykle energiczna, bardzo odważna, wrażliwa na zjawiska społeczne. Charakteryzuje się uporem, nie uzewnętrznia celów swoich działań ani tajemnicy zawodowej, posiada konkretny umysł, co wpływa na szybkie podejmowanie przez nią decyzji. Potrafi na chłodno podejmować trudne decyzje. Jako osoba kompetentna może liczyć się z szybkim awansem.

Osoba o imieniu Natalian uważa, że nie należy przy podejmowaniu decyzji kierować się emocjami, a podchodzić do nich na chłodno. Emocje są bowiem zbyt nietrwałe, ukazanie ich poprzez uzewnętrznienie prowadzi jedynie do ich osłabienia. Osoba o tym imieniu stara się wszystko dobrze przemyśleć. Nie działa też spontanicznie, zwłaszcza w zaskakujących sytuacjach wycofuje się i na osobności wszystko analizuje.

Za cechę negatywną u osoby o tym imieniu może zostać uznane przeczulenie na punkcie prywatności oraz zbytnie ufanie sobie.

Imię w Polsce i na świecie

W języku angielskim imię to noszone może być zarówno przez chłopców, jak i dziewczynki – wówczas ich wymowa różni się przy wypowiadaniu ostatniej sylaby.

Najczęściej nadawane jest ono w Kamerunie, Tanzanii, Findlandii, Republice Południowej Afryki, w Wielkiej Brytanii i w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej. Pierwszy raz to imię zostało zarejestrowane w USA 14 lutego 1909 roku, w niedzielę.

Imieniny w Polsce obchodzone są w dniu 31 maja.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *