Lena

Lena – pochodzenie i znaczenie imienia

Lena jest samodzielnie występującym skrótem imienia “Helena”, które ma pochodzenie greckie i oznaczało “blask księżyca”. Jako samodzielne imię “Lena” występowało już w XV wieku na terenach wschodniej i środkowej Europy.

Znaczenie imienia Lena

Lena to kobieta odważna, niezależna i pewna siebie. Już od najmłodszych lat potrafi postawić na swoim, dzięki czemu w późniejszym życiu osiąga ogromne sukcesy. Lena jest osobą elegancką, wytworną i pełną gracji, przez co już od pierwszych lat życia posiada duże grono przyjaciół, znajomych i młodych adoratorów. Uwielbiają ją najpierw nauczyciele, a później pracodawcy, klienci i partnerzy biznesowi. Jej wrodzony takt pozwala na utrzymywanie kontaktów z różnymi wpływowymi środowiskami. Często obraca się w towarzystwie artystów, polityków i osób wysoko postawionych. Znajomości wykorzystuje jednak nie tylko w prywatnych celach towarzyskich i zarobkowych: jej dobre serce i wrodzone poczucie sprawiedliwości sprawiają, że często angażuje się w walkę o prawa mniejszości i działalność charytatywną.

Lena to prawdziwa flirciarka. Uwielbia towarzystwo płci przeciwnej, posiada wielu adoratorów. Dosyć późno wchodzi w poważne związki, długi czas zajmuje jej zaangażowanie się w relację. Jednak w stosunkach rodzinnych jest prawdziwym wulkanem uczuć: okazuje miłość, wsparcie i wyrozumiałość najpierw życiowemu partnerowi, a później także dzieciom. Jej energia i miłość do aktywnego spędzania czasu sprawiają, że to doskonały kompan do weekendowych wyjazdów.

Lena – predyspozycje zawodowe

Lena to urodzony dyplomata i świetnie sprawdzi się na tym stanowisku. Potrafi doskonale łagodzić napięcia i rozwiązywać konflikty w grupie, dlatego chętnie wykonuję pracę menedżera, mediatora i kierownika. Ze względu na swoją dużą empatię, może pracować w fundacjach, schroniskach dla zwierząt, a także jako lekarz lub nauczyciel. Posiadaczka tego imienia doskonale poradzi sobie także w pracy przedstawiciela handlowego – świetnie utrzymuje kontakty biznesowe i potrafi odnaleźć się w niemal każdym środowisku, dzięki czemu jest doskonałym sprzedawcą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *