Lea – pochodzenie i znaczenie imienia
Żeńskie imię Lea ma pochodzenie biblijne – nosiła je żona Jakuba. W języku łacińskim oznacza dosłownie „lwicę”. Lea obchodzi imieniny 22 marca.
Znaczenie imienia Lea
Kobieta o imieniu Lea jest silna, niezależna i pewna siebie. To osoba, która uwielbia zdobywać wiedzę i życiowe doświadczenia – już od najmłodszych lat jej pasją stają się książki, dobre kino i podróże. Jako dorosła kobieta stara się wykorzystywać każdy dzień. Chętnie udziela się społeczenie i charytatywnie, jednak priorytetem jest dla niej finansowa niezależność.
Lea obdarzona jest dużą wyobraźnią, ma również silne potrzeby religijne. Często jednak rezygnuje z wiary w Boga na rzecz poszukiwana własnej ścieżki duchowej. Posiadaczka tego imienia czuje silny związek z naturą: kocha zwierzęta i przyrodę, często właśnie miłość do natury warunkuje jej scieżkę kariery.
W związkach z innymi ludźmi Lea jest osobą ciepłą, czułą i okazującą miłość. Szybko decyduje się na założenie rodziny, potrafi wiele lat poświęcić na wychowywanie dzieci, a kariera zawodowa schodzi na drugi plan. Jej empatia, wyrozumiałość i zdolność spojrzenia na problemy z innej perspektywy sprawiają, że życie uczuciowe i rodzinne układa się znakomicie.
Lea – predyspozycje zawodowe
Posiadaczka tego imienia świetnie będzie się czuła w zawodzie nauczycielskim – posiada wszystkie cechy, by być dobrym wychowawcą i nauczycielem. Ze względu na dużą empatię, cierpliwość i życiową mądrość, może próbować swoich sił w zawodach medycznych (np. psycholog, psychiatra, fizjoterapeuta, lekarz pediatrii). Lea obdarzona jest ogromną wyobraźnią, która często idzie w parze z talentem: wiele kobiet o tym imieniu wybiera zawody plastyczne lub artystyczne, które pozwalają na wyrażenie głęboko skrywanych uczuć. Lea powinna unikać zawodów monotonnych, a także nastawionych na samo zarabianie pieniędzy. Ze względu na swoje przekonania może nie być dobrym adwokatem czy menedżerem w dużej firmie – sprawdzi się natomiast jako prezes zarządu fundacji lub członek komitetu obrony praw zwierząt i ludzi.