Laura

Laura – pochodzenie i znaczenie imienia

Imię Laura pochodzi od greckiej nazwy warzyńca – rośliny, której liście wykorzystywane były do nagradzania najwybitniejszych żołnierzy, sportowców, naukowców i poetów. Laura to imię, które chętnie nadawane jest dziewczynkom w całej Europie. Posiadaczki tego imienia obchodzą imieniny 22 stycznia, 17 czerwca, 18 sierpnia i 19 października.

Znaczenie imienia Laura

Laura to kobieta, która łaknie wiedzy i doświadczeń. Już od najmłodszych lat jest ciekawa świata: w szkole uwielbia się uczyć, choć szybko nudzi ją nauka podręczników na pamięć. Chętnie bierze udział w szkolnych wycieczkach i rodzinnych wyjazdach. W dorosłym życiu jej pasją często jest podróżowanie po dalekich krajach, ale również zwiedzanie okolicznych miejscowości, muzeów i parków. Laura to osoba bardzo otwarta, uwielbiająca poznawanie nowych kultur, niecodziennych smaków i ludzi z różnych części świata. Posiadaczka tego imienia jest bardzo tolerancyjna i wyrozumiała, ma bardzo liberalne poglądy i podobnego podejścia do życia oczekuje od przyjaciół i parnera. Życie w związku z Laurą z pewnością nie należy do nudnych czy spokojnych: to osoba, która nieustannie szuka nowych doświadczeń. Jako pani domu poszukuje nowych smaków w przygotowywanych daniach, aktywnie spędza czas z dziećmi, a wieczorami stawia na ambitne kino. Jej ciepło i pozytywne nastawienie do życia sprawiają, że zabiega o nią wielu adoratów. Jednak Laura jest osobą bardzo wierną i lojalną.

Laura – predyspozycje zawodowe

Praca Laury nie może być nudna i monotonna – posiadaczka tego imienia powinna unikać pracy w korporacjach czy zawodów takich jak informatyk, księgowa, programistka. Świetnie sprawdzi się na stanowiskach związanych z obsługą klienta, sprzedaży, a także jako opiekunka. Najważniejszym kryterium pracy będzie dla niej różnorodność wykonywanych zajęć i obowiązków pracowniczych. Doskonale poradzi sobie także jako nauczyciel, wykładowca akademicki lub naukowiec, a jej uwielbienie do poznawania nowych rzeczy niemal zagwarantuje jej sukces na polu zawodowym.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *