Latika

Latika – pochodzenie i znaczenie imienia

Imię Latika pochodzi z języka indyjskiego i dosłownie oznacza “małe pnącze”. Jest to imię stosunkowo rzadko nadawane w Polsce, często zaś występuje w Stanach Zjednoczonych i w krajach latynowskich.

Znaczenie imienia Latika

Latika to osoba, która uwielbia pomagać innym. Jest ciepła, sympatyczna i ma ogromne serce. Swoją energię przeznacza na działalność charytatywną, wolontariat i niesienie pomocy najsłabszym. Jej ogromne pokłady empatii i wyrozumiałość sprawiają, że świetnie odnajduje się w wielu sytuacjach. Doskonale radzi sobie w grupie osób, w których występują konflikty. Posiadaczka tego imienia jest pełna ciepła i miłości, potrafi okazywać czułość i uczucia do najbliższych. Kocha zwierzęta i dzieci, dosyć szybko decyduje się na założenie rodziny. Marzeniem posiadaczki tego imienia jest wybudowanie otwartego domu, w którym przebywać będą najbliżsi.

Latika to osoba elegancka, uwielbiająca modę i podążająca za trendami. Ma bardzo dobre wyczucie gustu, może być jednak nieco wyrafinowana. Inni ludzie postrzegają Latikę za osobę nieco tajemniczą, małomówną i zamkniętą w sobie, jednak przy bliższym poznaniu posiadaczka tego imienia nawiązuje głębokie przyjaźnie na całe życie. Jej styl życia morze nieco irytować: często chodzi z głową w chmurach i ciężko jej twardo stąpać po ziemi.

Latika – predyspozycje zawodowe

Ze względu na swój charakter Latika świetnie radzi sobie w pracy z ludźmi. Doskonale sprawdzi się na stanowisku opiekunki dziecięcej, nauczycielki, pielęgniarki, lekarki pediatrii i psychologa. Może również pracować w fundacji chroniącej zwierzęta, dzieci i ludność zamieszkująca tereny ogarnięte konfliktami. Latika kocha także zwierzęta i przyrodę: świetnie sprawdzi się w pracy w schronisku dla zwierząt, ogrodzie zoologicznym czy rezerwacie przyrodniczym. Posiadaczka tego imienia powinna unikać pracy konfliktowej i takiej, która byłaby niezgodna z jej sumieniem. Niezbyt dobrze radzi sobie również na stanowiskach, w których wymagana jest praca pod presją czasu i stresu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *