Lara – znaczenie i pochodzenie imienia
Lara to samodzielnie występujący skrót żeńskiego imienia „Larysa”. Wywodzi się ona z nazwy starożytnego, greckiego miasta Larissa. Początkowo było to imię używane niemal wyłącznie na terenie Grecji, a dopiero Święta Larysa – męczenniczka chrześcijańska żyjąca najprawdopodobniej około IV wieku – rozpowszechniła to imię wśród ludów Europy Środkowej i Wschodniej.
Znaczenie imienia Lara
Lara to kobieta bezkompromisowa, odważna i władcza. Jej dominujący charakter sprawia, że jest świetnym przywódcą, jednak nie każdy potrafi się z nią porozumieć. Już od dziecka odnosi ogromne sukcesy z powodu swojej dyscypliny, skupienia i zaangażowania – najpierw w konkursach i zawodach sportowych, potem na studiach, aż w końcu praca zawodowa staje się jej polem walki o uznanie i korzyści materialne. Kobieta o tym imieniu uwielbia porządek, jest często pedantyczna i mało wyrozumiała dla chaosu i nieporządku. Mimo swojego ciężkiego i dominującego charakteru, potrafi być ciepła i okazywać uczucia, a gdy szczerze kogoś pokocha – zrobi dla tej osoby absolutnie wszystko. Lara to kobieta twarda i pewna siebie, jednak zwykle ma również dobre serce i chętnie niesie pomoc innym. Jej stanowczość i bezkompromisowość mogą być uznawane za wadę, jednak to właśnie te cechy pozwalają Larze na osiąganie kolejnych celów zawodowych i osobistych.
Lara – predyspozycje zawodowe
Lara to świetna przywódczyni – jej cechy charakteru sprawiają, że świetnie zarządza ludźmi. Jest zdyscyplinowana i świetnie radzi sobie nawet z najtrudniejszymi zadaniami. Doskonale sprawdzi się w pracy prawnika, w zawodach medycznych (lekarka, pielęgniarka, ratownik medyczny) oraz w zawodach kontaktowych (np. barmanka, sprzedawca, kierownik działu obsługi klienta lub działu sprzedaży). Posiadaczka tego imienia sprawdzi się również jako właścicielka przedsiębiorstwa, a jej cechy charakteru pozwolą na właściwe zarządzanie personelem i zasobami firmy. Odwaga i pewność siebie pozwalają Larze również odnosić sukcesy także w zawodach artystycznych i rzemieślniczych.