Ksawery

Ksawery – pochodzenie i znaczenie imienia

Męskie imię Ksawery pochodzi od nazwy hiszpańskiej miejscowości (Javier, Xavier), w której urodził się św. Franciszek Ksawery. Był to jeden z najważniejszych założycieli zakonu jezuitów, który żył w XVI wieku, a od jego przydomku pochodzi często dziś używane imię męskie.

Znaczenie imienia Ksawery

Ksawery to mężczyzna bardzo towarzyski, wesoły i sympatyczny. Uwielbia spędzać czas z innymi ludźmi i świetnie się z nimi dogaduje. Ma także doskonały kontakt z płcią przeciwną – często wręcz uważany jest za flirciarza i kobieciarza. Mimo to, gdy już zaangażuje się w związek, jest świetnym partnerem, czułym kochankiem i wyrozumiałym ojcem. Ksawery to mężczyzna, który cieszy się życiem. Uwielbia podróże, odkrywanie nowych smaków oraz poznawanie odmiennych kultur i ludzi z zupełnie innych środowisk. Posiadacz tego imienia to osoba odważna i bezpośrednia, charyzmatyczna i bezkompromisowa. Mimo posiadania wielu znajomych, ciężko dogadać mu się z najbliższymi – często mówi co myśli, przez co potrafi zranić bliskie mu osoby. Nie jest to jednak osoba, która dąży do konfliktów i nieporozumień: jego pozytywna natura pozwala mu na łagodzenie trudnych sytuacji i utrzymanie dobrych relacji z innymi ludźmi.

Ksawery – predyspozycje zawodowe

Ksawery uwielbia kontakt z ludźmi, dlatego świetnie odnajduje się w pracy, która wymaga kontaktu z klientem. Potrafi szybko zjednać sobie przyjaciół, wzbudza duże zaufanie, a jego optymistyczna natura pozwala czerpać z tego wyjątkowe korzyści. Posiadacz tego imienia łatwo się uczy i ma rozległą wiedzę, jednak często stawia kontakty towarzyskie powyżej obowiązków. Doskonale sprawdzi się w pracy kreatywnej (np. dziennikach), może pracować również w handlu i obsłudze klienta. Ksawery świetnie poradzi sobie również na stanowiskach menedżerskich, które wymagają utrzymywania dobrej atmosfery w zespole pracowników. Osoba o tym imieniu powinna unikać zawodów rutynowych i pozbawionych kontaktu z innymi ludźmi, takich jak magazynier, informatyk, programista czy księgowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *