Kesja

Znaczenie imienia Kesja.

Imię Kesja ma biblijne pochodzenie. Kesja w wolnym tłumaczeniu oznacza ,,miły zapach”. Imię to nosiła jedna z córek Hioba. W innych językach Kesja to Keziah, Kasja lub Kecja.

Znaczenie imienia Kesja. Cechy charakteru.

Na ogół łagodna i pomocna. Ma liczne grono przyjaciół, ale większość przyjaźni ma bardzo powierzchowny charakter. Daje sobą łatwo manipulować i nigdy nie wychodzi przed szereg. Ceni dyplomację i dobre maniery. Nie chcąc nikogo urazić, rzadko mówi, to co naprawdę myśli. Łatwo ją zranić. Uczuciowa i wrażliwa, często skrywa prawdziwą twarz za maską uśmiechu. Bywa zamyślona i melancholijna. Lubi przebywać wśród osób optymistycznych, kulturalnych i uładzonych. Nie wścieka się i nie złości publicznie, raczej przeżywa porażki w samotności, tak, aby nikt nie widział jej łez.

Miłość, związki i rodzina.

Prawdziwa domatorka. Ceni sobie ciepło rodzinnego gniazda. Z zapałem dba o dzieci i męża. Często zdominowana przez silniejszego partnera. Godzi się grać drugoplanową rolę. W okresie panieństwa zdobywa serca ogładą, nieśmiałością i uśmiechem. Stwarza pozory nieskomplikowanej osoby, ale na późniejszym etapie związku, często się dąsa, nie potrafi zdobyć się na rozmowę wprost. Wierna i lojalna. Bywa częściej porzucana, niż porzuca sama.

Kariera i życie zawodowe

Lubi pracę spokojną, nie wymagającą wysiłku fizycznego. Sprawdzi się w zawodach artystycznych, gdzie może zaprezentować swoją kreatywność i wyobraźnię. Wrażliwa na piękno przyrody, może być uznaną malarką. Sprawdzi się, jako dekoratorka wnętrz lub architekt. Nie odnajdzie się w korporacji, instytucji, gdzie musi podporządkować się panującym zasadom i hierarchii, ani jako urzędnik państwowy. Lubi pracę z małymi dziećmi, znajduje z nimi wspólny język i szybko staje się ulubioną opiekunką maluchów. Nie zależy jej na awansie, woli stabilizację i spokój. Z powodzeniem łączy rolę matki i pracownika.
Najistotniejsze cechy osobowości
Dąży do harmonii i równowagi. Oderwana od rzeczywistości, chce za wszelką cenę unikać problemów. Dyplomatka i nadwrażliwa, nie zawsze radzi sobie z emocjami.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *