Kazimierz

Znaczenie imienia Kazimierz.

Kazimierz jest imieniem pochodzenia starosłowiańskiego. To zlepek dwóch słów. ,,Kazi” oznacza niszczyć, zaś ,,Mir” pokój. Kazimierz to mężczyzna niszczący pokój i sławę wrogów.

Praca i kariera zawodowa

Jego podstawową cechą w karierze zawodowej jest bardzo duża samodzielność. Nie jest on stworzony do współpracy z innymi, a praca w zespole jest dla niego męcząca. Uparty, nie ulega wpływom, namowom, a nawet groźbom. Ma ogromną potrzebę samorealizacji. Aby mógł osiągać sukcesy pracując dla kogoś, potrzebuje olbrzymiej zachęty i pozostawienia dużej swobody w działaniu. Ma dużą intuicję biznesową, dopisuje mu też szczęście. Wszystko, co osiągnął zawdzięcza ciężkiej pracy własnych rąk. Często bywa pracoholikiem, oddając się jakiejś idei dzień i noc. Lubi pochwały i komplementy. Cieszy go wysoka pozycja i uznanie współpracowników. Idealnie sprawdzi się w zawodzie aktora, reżysera, menadżera i budowniczego.

Znaczenie imienia Kazimierz. Rodzina i związki

Nie jest łatwym partnerem. Uparty, nieprzystępny, a także dosyć agresywny pragnie komplementów i uznania. Z drugiej strony nie potrafi zaakceptować wad i słabości ani u swoich dzieci, ani u żony. Ciągle i bezustannie walczy o dominację w związku. Nie uznaje kompromisów i nie wyciąga pierwszy ręki na zgodę. Jego druga połówka musi być bardzo silna psychicznie i odporna na despotyzm. Jego związki często kończą się rozpadem. Bywa, że załamany niepowodzeniami, których sam jest przyczyną, topi smutki w alkoholu lub sięga po inne używki. Kazimierz w wieku dojrzałym to często samotny rozwodnik, który nie potrafi budować zdrowych relacji.

Życie towarzyskie

Nie lubi tracić czasu na długie rozmowy. Czyta z ludzi, jak z otwartej księgi. Obdarza ludzi albo dozgonną miłością, lub nienawiścią. Nie uznaje pośrednich emocji. Nie lubi osób nijakich i delikatnych w usposobieniu. Ma dobrane i stałe grono przyjaciół, wobec których jest lojalny, uczciwy i pomocny.
Imieniny
Najbardziej popularną datą imienin Kazimierza jest 4 marca.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *