Katarzyna

W Polsce imię Katarzyna występuje począwszy od XIII wieku. Pochodzi od greckiego słowa ,,katharsis”. Oznacza ono czysta, dziewicza i bez skazy.

Znaczenie imienia Katarzyna

Katarzyna, jak pracuje?

Pracuje niezwykle pilnie, oddając się ideałom. Wymagająca perfekcjonistka. Nie znosi natomiast publicznej krytyki, choćby w najlepszej wierze. Urodzona przywódczyni, lubi postawić na swoim. Bywa bezkompromisowa. W pracy bardzo niezależna, dąży do wzbogacenia się, ale nie cudzym kosztem, tylko własną ciężka pracą. Lubi przekonywać innych do swoich racji. Sprawdzi się w zawodach, gdzie wartość nadrzędną stanowi dotarcie do prawdy. Praca, która ma sens dodaje jej skrzydeł. Nie usiedzi w miejscu, w którym będzie musiała przekładać nudne papiery. Praca Katarzyny musi być jednocześnie misją. Katarzyna z powodzeniem będzie wykonywała zawód prezenterki, dziennikarki, pisarki, nauczycielki oraz modelki.

Katarzyna – związki i rodzina

W małżeństwie wierna, ale i zazdrosna. Potrafi się mścić, gdyż bywa porywcza. Jak było powiedziane jest bardzo wierna i tego samego oczekuje od partnera lub małżonka. Na ogół troskliwa matka, lubi ciepło domowego ogniska. Dba o to, aby wszyscy czuli się w domu dobrze i mieli…pełne brzuchy! W okresie panieństwa, kokieteryjna, ale nie narzucająca się. Lubi rządzić, podobnie jak w sprawach zawodowych, w związku chce zawsze grać pierwsze skrzypce.

Katarzyna – życie towarzyskie

Surowo ocenia innych ludzi i nie znosi kłamstwa. Bywa kontrowersyjna, ale zawsze szczera. Energiczna i pełna radości, często przysparza sobie kłopotów. Lubi pomagać, ale tylko tym, którzy według niej na to zasługują, nigdy zaś przypadkowym osobom. Jest taktowna, dopóki ktoś nie przekroczy jej granicy, wówczas może rozpętać prawdziwe piekło.

Znaczenie imienia Katarzyna – imieniny:

Obchodzi imieniny 2,3,18 lutego, 9, 22,23,24 marca, 1,6,29,30 kwietnia, 9 maja, 15 września, 25 listopada, 30, 31 grudnia.
Szczęśliwy kolor Katarzyny to czerwony, szczęśliwa liczba to 9, a najbardziej przyjazny kamień to agat.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *