Kamil

Niezwykle ciekawski Kamil

Kamil to jedno z popularniejszych imion męskich w Polsce. Jednak nie każdy wie, jakie znaczenie imienia Kamil jest, lub skąd pochodzi to imię. Czas aby trochę więcej dowiedzieć się na ten temat.

Znaczenie imienia Kamil

Kamil ma pochodzenie rzymskie. Dokładniej od znanego rzymskiego rodu Camilli. Nazwa tego rodu zaś pochodzi od słowa ‘camillus’, czyli dosłownie szlachetny chłopiec lub szlachetnie urodzony chłopiec. Jak więc widać, nawet w znaczeniu imienia Kamil jest zaznaczone, iż jest to typowo męskie imię.

Ciekawski Kamil

Kamil to z reguły osoba o bardzo złożonej osobowości. Nie da się go dokładnie przyporządkować do żadnego typu. Potrafi jednego dnia reprezentować typowe cechy introwertyka i niemalże uciekać przed ludźmi, aby następnego dnia być duszą towarzystwa. Wszystko więc zależy od dnia.
Jednak jedno, co się nie zmienia, to jego ciekawość. Czasami nawet nadmierna ciekawość, która prowadzi go do sytuacji nieprzyjemnych, konfliktowych. Dlatego często wpada w kłopoty mimo iż nie jest niespokojny, czy nieuprzejmy. Wręcz przeciwnie – Kamil cechuje się byciem towarzyskim, lub choćby uśmiechniętym i pogodnie nastawionym do życia.
Brakuje mu mimo to pewności siebie. Dodając do tego jego naturalną zdolność do wpadania w nieciekawe sytuacje skutkuje to, że staje się niemalże mistrzem ucieczek. Nie umie bowiem zawalczyć, więc ratuje się wycofaniem. Nie zawsze się to opłaca.
Na skutek przyzwyczajenia do konieczności wycofania się często ukrywa swoje prawdziwe uczucia, czy rozterki, nie chcąc znów wpaść w kłopoty.

Życie zawodowe Kamila

Przez fakt, że brak mu pewności siebie i ma zdolność wpadania w kłopotliwe sytuację Kamilowi trzeba w pracy dać konkretne zadania, bez dwuznaczności. Musi wiedzieć konkretnie za co jest odpowiedzialny, z czego będzie rozliczany i za co ma odpowiadać. Mimo tego ma świetną intuicję i wie co powinien zrobić, jeśli sytuacja zaczyna przyjmować kiepski obrót. Często jednak brakuje mu odwagi, by niektóre środki przedsięwziąć. Dlatego wybiera raczej spokojne ścieżki kariery jak pisarz, nauczyciel akademicki, dziennikarz ale raczej kulturowy lub sportowy.

Imieniny Kamila

Kamil w kalendarzu widnieje w trzy dni – 14 lipca, 18 lipca i 15 września.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *