Kamelia

Kamelia – naturalnie kobieca i delikatna

Kamelia brzmi dość osobliwie, jak na imię żeńskie, którego można użyć w Polsce. A jednak tak właśnie jest. Mniej więcej co roku od 2018, około 10 dziewczynek otrzymuje takie imię.
Jakie jest znaczenie imienia Kamelia i jaką osobę z reguły opisuje?

Znaczenie imienia Kamelia.

Kamelia to osobliwe imię powstałe na skutek przekształcenia imienia Kamil na żeński wariant. Imię Kamil zaś pochodzi z łacińskiego i dosłownie oznacza ‘szlachetnie urodzonego chłopca’.
Choć istnieje też druga teoria, według której imię to pochodzi z Indii. Dokładniej od imienia Kamal, czyli ‘czerwony’.

Kobieca Kamelia

Kamelia to urodzona estetka, uwielbiająca piękno. Cechują ją również perfekcjonizm, ale dla niej perfekcją jest świat natury. To kobieta, która cechuje się nad wyraz kobiecością, delikatnością i wrażliwością. Nie da się jej pominąć na chodniku, czy w sklepie. Zwraca na siebie uwagę elegancją, gracją, ale z drugiej strony jest w pewien wycofana. Brakuje jej nieco pewności siebie.
Jest za to fantastyczną przyjaciółką, która z otwartym sercem przyjmie każdego, by go wysłuchać i pomóc. Trzeba jednak mieć na uwadze, że dość łatwo się rozczula i może się popłakać słuchając smutnych, wzruszających lub tragicznych opowieści. Także bardzo łatwo zranić ją słowem – bierze do siebie wszystko.

Życie zawodowe Kamelii

Kamelia nad wyraz kocha sztukę i naturę. Przejawia się także w jej życiu zawodowym. Zawsze, jeśli będzie miała do wyboru pracę na łonie natury, lub blisko roślin, zwierząt, albo coś związanego z sztuką wybierze właśnie taką pracę. Spełnianie się w takich zawodach jak malarka, historyk sztuki, architekt zieleni, gdyż jest bardzo kreatywna i inteligentna. Pochłania wiedzę na te tematy w mgnieniu oka, a na dodatek potrafi ją ciekawie przedstawić lub zauważyć nowe rozwiązania. Dzięki temu dobrze się sprawdzi jako weterynarz, ogrodnik, opiekun w zoo.

Imieniny Kamelii

Mimo, że Kameila to wyjątkowo rzadkie i osobliwe imię w Polsce, według kalendarza ma ona swoje święto dwa razy w roku – 3 lipca i 3 sierpnia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *