Kacper

Kacper – uparty, ale i inteligentny

Kacper to dość popularne imię w Polsce. Głównie na skutek rozwoju religii chrześcijańskiej, gdzie zwyczajowo jeden z trzech króli miał na imię Kacper. Czy Kacper to tak królewskie imię? Jakie jest znaczenie imienia Kacper?

Znaczenie imienia Kacper

Imię Kacper, podobnie jak trójka mędrców, przybył ze Wschodu. Dokładnie z Persji, gdzie funkcjonowało słowo “Gathaspar”, czyli skarbnik. To właśnie od tego słowa mamy imię Kacper.

Konsekwentny jak Kacper

Kacper to niezależny i rozważny mężczyzna. Ma też niesamowity spryt i potrafi być niezwykle uparty. Gdy raz postawi na swoim, zdania już nie zmieni. Nawet jeśli miałoby się to wiązać z podążaniem wbrew zdania większości. Konsekwencją tego jest jego zapał, nawet jeśli los rzuca mu kłody pod nogi. Wierzy bowiem, że da radę pokonać wszelkie przeciwności losu. I zwykle to mu się udaje.
Ponadto uwielbia błyszczeć w towarzystwie, być zauważonym i uznawanym za niezwykłego przez ludzi, którymi się otacza. Nie jest to też w jego przypadku trudne, gdyż jest bardzo ciekawą osobowością, która kocha podróże, humor i niezbadane tajemnice.

Życie zawodowe Kacpra

Znaczenie imienia Kacper, jako skarbnik możemy lepiej zrozumieć patrząc na to, jaką karierę robi. Jest błyskotliwy, inteligentny i ceni sobie swobodę działania. W dodatku jego wrodzony upór pcha go do osiągania coraz to nowszych szczytów i poszerzania zakresu swoich możliwości. Ceni sobie osiągnięcie perfekcji w tym co robi, jednak branie odpowiedzialności za czyny nie wychodzi mu najlepiej. Jednak przez to, że w większości zamierzonych projektów osiąga sukces, ludzie zapominają mu wpadki.
Dlatego dobrymi zawodami dla niego będą dynamiczne profesje jak lotnik, podróżnik, sportowiec, lub freelancer na polu, na którym będzie się dobrze czuł. Jedno jest pewne – niezależnie od tego jaką drogę wybierze, jeśli tylko się uprze to odniesie sukces.

Imieniny Kacpra

Kacper według kalendarza obchodzi imieniny 2 i 6 stycznia, 12 czerwca, 26 września i 28 grudnia. Jednak najczęściej jako datę jego imienin podaje się 6 stycznia, ze względu na Święto Trzech Króli.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *