Jerzy

Utalentowany, ale nieprzewidywalny – Jerzy

Jerzy to imię, którego nie uważamy za osobliwe imię. Jednakże nie da się nie zauważyć faktu, że jest ono coraz mniej spotykane. Być może jeszcze powróci do tak zwanych topek najpopularniejszych imion. Zwłaszcza, że znaczenie imienia Jerzy jest bardzo ciekawe.

Znaczenie imienia Jerzy

Mimo iż nie wygląda, to rodowód Jerzego sięga aż do Grecji. Dokładniej greckiego słowa ‘geos’ co znaczy ‘ziemia’, ‘rolnika uprawiającego rolę’.
Oznacza to, że samo imię Jerzy jest dość mocno powiązane z ciężką pracą, ale i naturą.

Niby tylko Jerzy, ale nie uda się go nie zauważyć

Znaczenie imienia Jerzy nieco odbiega od etymologii wprost. Jerzy bowiem to mężczyzna, który jak z rękawa wyciąga nowe, oryginalne pomysły. Można więc pomyśleć, że ma on trochę głowę w chmurach. Nie jest to jednak prawdą.
Jerzy to rozsądny człowiek, który ceni sobie stabilność, ale także i przewidywalność. Dlatego stara się mieć dużo pomysłów, by wyjść z każdej opresji. Choć też trzeba powiedzieć wprost, że na nowe pomysły często wpada rozwijając swoje zainteresowania, a że ma ich bardzo wiele, to i ma wiele pomysłów.
Przy tym wszystkim najbardziej widoczna jest jego cecha urodzonego stratega. Ma świetną intuicję, więc jeśli Jerzy ci coś radzi, lepiej się go posłuchaj.
Jednak mimo tych wszystkich dobrych cech ma też wady. Największą jest szybka zmienność – na szczęście nie w uczuciach. Chodzi tu o zmienność nastroju. Raz może cieszyć się pełnią życia i widzieć wszystko w wesołych kolorach, a po kilku sekundach stanie się melancholikiem.

Życie zawodowe Jerzego

Jerzy jako wybitny strateg, z niezwykłą intuicją, wieloma talentami i lotnym umysłem w teorii powinien osiągać sukcesy za sukcesami. W praktyce natomiast wygląda to raczej tak, że w pewnym momencie może po prostu porzucić swoje nawet najlepiej rokujące projekty.
Dlatego Jerzemu dość trudno odnieść spektakularne sukcesy. Jednak jeśli jego najbliżsi będą go wspierać i motywować do dalszej pracy, historia może potoczyć się o wiele lepiej.

Imieniny

Co do kalendarza, to określił on święto Jerzego w następujących dniach : 27 stycznia, 19, 23 i 24 kwietnia, 12 i 27 czerwca, 27 lipca, 24 sierpnia, 2 września i 2 listopada.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *