Jeremi

Niczym wulkan – Jeremi

Imię Jeremi może skojarzyć się z dość charakterystyczną postacią historyczną, wykorzystaną w „Trylogii” Sienkiewicza. Mianowicie chodzi o Jeremiego Wiśniowieckiego. Jednak czy znaczenie imienia Jeremi odpowiada temu jaki był jeden z najbardziej znanych książąt wojewódzkich Polski szlacheckiej?

Znaczenie imienia Jeremi

Jeremi tak naprawdę jest skrótem od innego imienia – Jeremiasz. Jeremiasz zaś ma pochodzenie hebrajskie. Dokładniej jego rodowód zaczyna się od słowa ‘yirmeyahu’ czyli ‘ten, który został wywyższony przez boga Jahwe’.

Żywiołowy Jeremi

Znaczenie imienia Jeremi wydaje się więc opisywać osobę niezwykle ambitną, ale spokojną, pokorną, niezwykle utalentowaną i inteligentną. Co jednak jest z rzeczywistością?
Cóż, jest ona taka, że Jeremi to mężczyzna o którym nie da się zapomnieć. Jest bowiem niezwykle rozrywkowy, żyje pełnią życia i stara się wykorzystać każdą chwilę. Przy czym spędza ten czas niezwykle aktywnie nie pozwalając sobie na nudę. Jest więc niczym piękny ptak, który przyciąga wzrok wszystkich dookoła.
Jeremi jednak nie daje się słodkim słówkom. Jest inteligentny, ma dobrą intuicję i głos rozsądku. Dzięki temu uważnie dobiera sobie przyjaciół i dlatego nie zwykł żałować zaufania komuś.
Przy czym trzeba zauważyć, że przyjaźń z Jeremim to czasami próba opanowania. Jeremi to bowiem temperamentna osoba, która nie omieszka powiedzieć jaka według niej jest prawda i co uważa na dany temat. Nie mówi więc samych pochwał, a wręcz przeciwnie. Potrafi bardzo dotkliwie rzucić cierpkim słowem. Jednak taki zły nastrój raczej szybko mu przechodzi. Zwłaszcza, że jest to osoba mimo wszystko otwarta na poglądy innych i potrafiąca je uszanować. Nawet jeśli stoją one w bezpośredniej sprzeczności wobec jego poglądów.

Życie zawodowe Jeremiego

Jeremi ze swoim cechami szybko zjednuje sobie ludzi. Dobrze więc sprawdzi się we wszelkich negocjacjach, mediacjach. Ma też nosa do oceniania ludzi, więc jako specjalista, odnośnie rekrutowania pracowników sprawdzi się śpiewająco.

Imieniny Jeremiego

Imieniny według kalendarza Jeremi obchodzi kilka razy w roku. Mianowicie ma je 16 lutego, 5 kwietnia, 1 maja, 14 maja, 7 czerwca, 26 czerwca i 15 września.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *