Jakub

Wiecznie w ruchu – Jakub

Jakub to imię popularne wśród chłopców. Nic w tym dziwnego, gdyż to bardzo piękne imię, które większości kojarzy się z rodowodem biblijnym. I jest w tym dużo prawdy.

Znaczenie imienia Jakub

Imię Jakuba dużo razy pojawia się w Biblii. Jest to bowiem patriarcha biblijny, opisany w Księdze Rodzaju. Mężczyzna, który nieświadomie walczył z Aniołem Bożym, pod postacią zjawy.
Jednak ile ma dosłowne znaczenie imienia Jakub z tym opisem? Imię to pochodzi z hebrajskiego, to jest pewne. Są jednak dwie wersje od którego dokładnie słowa. Jedna mówi, że od słowa aqueb, czyli pięta.
Druga, że od ja’aqob’el, czyli Niech Bóg ochrania.

Wiercipięta Jakub

Jakub to niezwykle ruchliwa, aktywna i nie potrafiąca usiedzieć na jednym miejscu osoba. Potrzebuje ruchu, zmian, aby coś się działo wokół niego. Dodatkowo, potrzebuje wokół siebie różnych ludzi.
Przygody, ciągły ruch i aktywność mu bowiem nie wystarczają. Jakub do pełni szczęścia potrzebuje czuć się potrzebny, przydatny, pomocny. Nie chce czuć się pomijany, dlatego wszędzie go pełno – w ten sposób dba o to, by być widzialnym, a jednocześnie, nie być uznawanym za zbyt nachalną osobę.
Ma też niezwykły dar do trafnej analizy napotkanego problemu, czy ludzi. Niestety czasami wnioski, jakie wyciąga są mocno subiektywne. To jednak nie przeszkadza my w niezwykłej łatwości wykonywania skomplikowanych zadań. Wręcz przeciwnie, ta zdolność, bardzo potęguje jego wrodzoną zdolność do analizowania sytuacji.
Ponad to jest podobnym człowiekiem o dużej kulturze osobistej. Brzydzi się kłamstwem, a nawet wprost uważa, że jest ono po prostu niepotrzebne.

Życie zawodowe Jakuba

Jakub potrzebuje ciągłych zmian. Jednak jeśli chodzi o pracę chodzi raczej o ciekawe, coraz to nowsze zadania, wystarczająco skomplikowane, by miał dużo przyjemności z odkrywania nowych rozwiązań. Dzięki wrodzonej inteligencji i umiejętności szybkiej analizy problemów, świetnie nadaje się do wszelkich zawodów technicznych, jak informatyk. Dobrze będzie się również czuł jako matematyk czy fizyk.

Imieniny Jakuba

Jakub ma kilka dat w kalendarzu aby świętować imieniny. Większość obchodzi je 25 lipca, ale może także 5 lutego, 14 marca, 3, 17, 30 kwietnia, 1, 3, 6, 11 maja, 1 czerwca, 5, 13, 14 lipca, 6 sierpnia, 9 września, 3, 9, 20, 21 października, 28 listopada, 20 grudnia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *