Jagoda

Zaradna Jagoda

Jagoda bardziej kojarzy się z owocem, lub rośliną, niż z imieniem. A jednak wiele kobiet nosi imię Jagoda z dumą. I bardzo dobrze, gdyż imię Jagoda opisuje bardzo ciekawą osobowość.

Znaczenie imienia Jagoda

Imię Jagoda nie wzięło się jednak od owoców. Najprawdopodobniej wzięło się od formy Jaga. Jaga zaś początkowo nie oznaczało wiedźmy, tylko było zdrobnieniem imienia Jadwiga lub Jagata – która teraz znana jest jako Agata.
Obecnie Jagoda funkcjonuje jako imię osobne lub jako zdrobniała forma Jadwigi.

Odkrywcza Jagoda

Jagoda to kobieta która cechuje się chęcią do odkrywania i nowatorstwem. Lubi zdobywać ciekawe doświadczenia, jest ciekawa świata, które je otacza i pochłania na jego temat wiedzę niczym gąbka wodę. Przy czym we wszystkich sytuacjach, do jakiej sprowadzi ją los zawsze sobie poradzi. To bowiem osoba niezwykle kreatywna i zaradna. Z takimi cechami poradzi sobie zawsze, nawet w najtrudniejszej sytuacji.
Posiada przy tym bardzo dobry kręgosłup moralny. Zasady moralne, którymi się kieruje to niemalże je motto życiowe.

Życie zawodowe Jagoda

Jagoda świetnie się sprawdzi w zawodach wymagających rozsądnego działania w oparciu o zasady moralne. Kariera jako psycholog, adwokat, radca prawny, mediator jest jej po prostu pisana, tak jak zasady moralne. Dobrze też sprawdzi się w zawodach, które mają w sobie coś z odkrywania zasad działania świata. Przykładowo badacz, fizyk, biolog. Jagoda bowiem oprócz przywiązania do prawa i zasad moralnych, jest także bardzo ciekawa i chce odkrywać.

Imieniny Jagody

Jagoda jest pięknym imieniem, ale jeśli chodzi o kalendarz, to ten nie był dla niej zbyt łaskawy. Jagoda może obchodzić imieniny 2 lipca. Chociaż w wielu kalendarzach, Jagoda obchodzi imieniny razem z Jadwigą. Ma to pewne uzasadnienie – gdyż Jagoda to zdrobnienie od imienia Jadwiga.

Jagody -zdrobnienia

Jagoda, mimo iż wywodzi się od zdrobnienia, posiada wiele swoich zdrobnień. Przykładowo można to imię zdrobnić jako : Jagusia, Jagna, Jagodusia, Jagusia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *