Jagna

Jagna Odważna… i pomysłowa… i kreatywna… i urokliwa

Jagna to pięknie imię. Znane jest w Polsce dzięki Władysławowi Reymontowi, który nazwał tak jedną z bohaterek „Chłopów”, a później to imię zapożyczył Henryk Sienkiewicz w „Krzyżakach”.

Znaczenie imienia Jagna

Imię to wyodrębniło się nie od słowa jagnię – jak można byłoby pomyśleć, przez zbieżność – tylko od zdrobnień innych imion. Jak większość znawców uważa, Jagna było kiedyś formą zdrobniałą od imion takich jak Jadwiga, czy Agnieszka. Usamodzielniło się jednak i możemy dziś nazwać naszą córkę Jagną.

Dziewczęce i urocze Jagusie

Jagna jest bardzo pomysłowa i kreatywna. Nie możesz być zdziwionym, jeśli wejdziesz do jej pokoju i zobaczysz tysiące różnego rodzaju kreatywnych aktywności, jak na przykład rysunki, ciekawe fotografie, być może wyszywanki lub stosy materiału do szycia.
Jednak nie jest to marzycielka z głową w chmurach. To kobieta niezwykle zaradna i silna, wykazująca się niezwykłą odwagą i walecznością. Jeśli powiesz Jagience, że coś jest dla niej nie do osiągnięcia, nie zdziw się, jeśli odwróci się na pięcie i pójdzie zrobić dokładnie to, co uważałeś, że jest dla niej nieosiągalne.
Dodatkowo cechuje się urodą, ale niebanalną. Na początku dość trudno ją zauważyć, ale, jeśli posiedzisz z Jagienką trochę to nie będziesz w stanie oderwać od niej oczu. Jest bowiem bardzo ciekawa świata, optymistyczna, ma w sobie całe pokładu urzekającego, dziewczęcego uroku, gracji, uśmiechu i chęci do zabawy. Przyciąga do siebie ludzi jak magnez i czerpie z życia pełnymi garściami.

Życie zawodowe Jagny

Jagna bardzo dobrze czuje się wśród ludzi. Szybko nawiązuje nowe przyjaźnie i jest odbierana jako osoba szczera, przyjazna, tolerancyjna i inteligenta. Jest więc idealnym pracownikiem na stanowisku, w którym będzie miała duży kontakt z klientami lub z pracownikami firmy. Przykładowo praca w zespole nad różnymi projektami, czy specjalista od spraw klienta. Może też próbować przekuć swoje pasje w firmę. I jej to wyjdzie świetnie.

Imieniny Jagny

Jagna w kalendarzu pojawia się niestety ale tylko raz. Dokładniej 20 kwietnia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *