Iwo

Mocno stąpający po ziemi Iwo.

Iwo to dość dziwne imię męskie. Nie pojawia się często wśród imion wymienianych wśród małych chłopców. Jest to jednak imię, które ma ciekawe znaczenie, dlatego może warto nad nim pomyśleć?

Znaczenie imienia Iwo

Iwo pochodzi z języka germańskiego lub celtyckiego. Dokładniej ze starszej odmiany tych języków. Oznacza ono w dosłownym tłumaczeniu „drzewo cisowe”, „łuk z drzewa cisowego” lub „wierzbę”.
Wiemy też, że pierwszy Iwo w Polsce, żył już na początku XIII wieku – pierwsze odnotowanie pochodzi z 1206 roku.
Dzisiaj nadawane jest około 200 chłopcom, więc można powiedzieć, że do najpopularniejszych nie należy, ale też nie umarło.

Synonim dyscypliny

Iwo to człowiek, który charakteryzuje się umiłowaniem dyscypliny, porządku i reguł. Prawie nigdy nie łamie wyznaczonych granic. Dzięki temu jest bardzo konsekwentny i uparcie, z mozołem, dąży do wyznaczonego celu.
A jego cele są naprawdę wielkie. Iwo to bowiem człowiek niezwykle ambitny, gdyż postrzega innych przez pryzmat osiągnięć i sądzi, że sam tak jest postrzegany. Zawsze chce przy tym imponować innym i być w oczach każdego kimś przed kim trzeba mieć respekt. Dlatego też chce być najlepszy we wszystkim. Niestety tu objawia się jego wada – część z rzeczy robi po prostu na pokaz przed innymi.
Jednak dzięki takiemu uporowi, rozwija w sobie umiejętność szybkiej i systematycznej nauki. Dlatego bardzo łatwo wiele rzeczy mu przychodzi.
Mimo tego nigdy nie ma głowy w chmurach. Jako znaczenie imienia Iwo można dać hasło „twardo stąpający po ziemi, ambitny inteligent”.
Rzadko kiedy kieruje się emocjami. Wszystkie decyzje podejmuje w oparciu o rozum. Jednak zmiana jego zdania, nawet za pomocą logicznych argumentów może być bardzo, ale to bardzo trudna. Iwo wierzy bowiem w swoje przekonania, sądząc, że ma absolutną rację.

Życie zawodowe Iwa

Iwo, przez fakt iż jest bardzo ambitny i inteligentny najlepiej będzie się czuł we własnym biznesie. Najlepiej w takim, gdzie wszystko można przeliczyć, sprawdzić, gdzie większość decyzji można oprzeć o statystyki i dane liczbowe.
Może też szukać zatrudnienia jako prawnik, gdyż bardzo łatwo się uczy, a ten zawód może zaspokoić jego ambicję.

Imieniny Iwa

Iwo w kalendarzu ma kilka dat do wyboru, odnośnie tego, kiedy chce obchodzić imieniny. Są to 19 maja, 4 września, 27 października i 23 grudnia.

Iwa – Jak zdrobnić takie imię?

Wbrew pozorom, imię Iwo ma wiele zdrobnień. Mianowicie są to Iwek, Iwcio, Iwanek, Iwek, Iwkuś, Iwuś, Iwik, Iwki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *