Inka

Inka to nie tylko kawa. To też świetna kobieta

Inka to imię bardzo oryginalne w Polsce. W 2018 roku na przykład, nadano je zaledwie 82 młodym Polkom. Jest bardzo mało, w stosunku do tego, ile dziewczynek nosi imię Zuzanna – w 2018 roku było to najpopularniejsze imię, nadano je około 9 tysiącom dziewczynek.
Inka ma jednak swój urok i czar, zaklęty w znaczeniu tego imienia.

Znaczenie imienia Inka

Inka ma bardzo tajemnicze pochodzenie. Część badaczy upiera się przy teorii, że pochodzi ono on spolszczonej formy germańskich imion żeńskich na przykład Ingrydy.
W innych materiałach zaś podawana jest informacja, że imię Inka wiąże się z polskimi imionami żeńskimi i tak jak Ina pochodzi od końcówki tych imion. A dokładniej zdrobnień na przykład Halina – Halinka – Inka.
Która z tych teorii jest prawdziwa? Nie wiemy, uznawane są obydwie.

Inka z głową w chmurach

Jak określić jednym słowem Inkę? Nieszablonowość. Inka to osoba, która zdecydowanie się wyróżnia. Jest kreatywna, nie podąża za wzorcami czy szablonami, ma swoje zdanie w każdej kwestii – na szczęście, zwykle podparte wcześniejszym zapoznaniem się z tematem.
Nie lubi gdy ktoś narzuca jej zdanie i prędzej zrobi na odwrót niż się posłucha. Jednak, jeśli spotka kogoś mądrego, kto będzie chciał podjąć dyskusję na temat różnicy zdań, nie odmówi uprzejmej wymiany poglądów, argumentów. I to chyba jest jedyna możliwość wpłynięcia na jej światopogląd – dyskusja na argumenty.
Poza tym Inka to miłośniczka zwierząt. Kocha wszystkie zwierzęta, jest zafascynowana światem zwierząt, pochłania wiedzę na ten temat jak gąbka i uwielbia ją wykorzystywać, spędzając czas ze zwierzętami.
Robi to obraz bardzo zdecydowanej, upartej, pewnej swojego zdania kobiety. Może to być jednak jedynie obraz. Inka ma bowiem bardzo czułe serce i jest niezwykle emocjonalna. Potrafi bardzo uczuciowo zareagować, gdy komuś dzieje się krzywda.

Życie zawodowe Inki

Inka jako kobieta kreatywna, łamiąca wszelkie schematy świetnie odnajdzie się w zawodach, gdzie może to wykorzystać. Projektantka, dziennikarka, artystka, marketingowiec, pracownik agencji reklamowej to są rogi kariery dla niej.

Imieniny Inki

Inka znajduje się w kalendarzu tylko raz. Dokładniej 25 października.

Czy da się zdrobnić Inkę?

Inka to imię, które jak najbardziej da się zdrobnić. Ogólnie używanymi zdrobnieniami jest Inusia, Ineczka, Inuś, Ineczka, Inuśka.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *