Inga

Niezwykła Inga

Inga może brzmieć jak jakieś dziwne imię, które może bardziej skrzywdzić dziecko, niż mu pomóc. Jednaj znaczenie tego imienia całkowicie zaprzecza temu stereotypowi.

Znaczenie imienia Inga

Inga to imię pochodzenia germańskiego. Dokładniej z pewnej grupy imion, które zaczynają się „ing”, jak na przykład Ingwar. Te imiona zaś mają związek z normandzkimi bóstwami.
Inga w tym wszystkim dosłownie oznacza „Córkę Bohatera”.

Cudowna Inga

Inga to bardzo inteligentna osoba. Na dodatek zaradna, piękna i mająca całe podkłady uroku osobistego. To też urodzona optymistka, która zaraża radością i lubi to wyrażać we wszelkiego rodzaju zabawach. Dzięki temu przyciąga do siebie ludzi jak magnez, więc zawsze ma przy sobie swoich przyjaciół.
Niezbyt jej to przeszkadza, a wręcz to uwielbia. Świetnie czuje się w otoczeniu nawet większych grup ludzi. Dobrze czuje się nawet na domówce, na której zna tylko jedną osobę, bo ma dryg do zawierania nowych znajomości.
Jednak to sprawia, że bardzo zależy jej na akceptacji innych ludzi. Na tym polu bardzo łatwo ją zranić. I nie zapomni o tym łatwo, bo na skłonność do przeżywania porażek, niepowodzeń czy przykrości. Ale przy tym wszystkim cechują ją również upór i wola walki. Możecie być więc pewni, że jeśli tylko Inga przejdzie swoją fazę ubolewania, to natychmiast zakasze rękawy i weźmie się do pracy.

Życie zawodowe Ingi

Mimo iż znaczenie imienia Inga opisuje osobę skorą do zabawy, towarzyską i przejmującą się porażkami, to jako pracownik można na niej polegać w 100%. Inga to bowiem bardzo sumienny i rzetelny pracownik. A dzięki temu, że jest optymistką i łatwo nawiązuje kontaktu z ludźmi bardzo szybko odnajdzie się jako solidny filar w grupie, a także jako przedstawiciel handlowy. Dostrzeżesz też jej zalety na wszelkich stanowiskach kierowniczych, lub branży kosmetycznej.

To ona jest w kalendarzach?

Jeśli myślisz, że kalendarz ominął Ingę, to jesteś w błędzie. Jej imieniny obchodzimy jednak tylko raz w roku – 25 października.

Inga – Czy istnieje zdrobnienie?

Imię Inga jak najbardziej można zdrabniać. Wyróżnia się takie formy zdrobnień jak Inia, Inusia, Inuśka, Inguś, Ingusia, Ineczka, Inia, Ingi, Ingusia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *