Ines

Modne zapożyczenie z Hiszpanii

Ines – lub według innego zapisu Inez – to imię dość oryginalne w Polsce. W 2018 roku ledwie 28 młodych Polek otrzymało to imię. Jest to trochę zaskakujące, gdyż poniekąd tradycja tego imienia w Polsce sięga XIII wieku.

Znaczenie imienia Ines

Ines to hiszpańska forma znanego w Polsce imienia – Agnieszka. Znaczenie imienia Ines jest więc takie samo jak Agnieszki.
Skąd pochodzą oba imiona i co oznaczają? Popularna w Polsce Aga pochodzi z Grecji, a dokładniej od greckiego słowa „hag-neia”, czyli czystość, bez skazy.

Czysta energia

Ines to kobieta, która jest pewna siebie, spontaniczna i pełna energii. Lubi towarzystwo innych i ma wielu prawdziwych przyjaciół, na których może liczyć. Dlatego nie boi się żadnych trudności życiowych.
Nie goni również za żadnymi trendami, czy modą. Ona strojem, zachowaniem i przedmiotami, którymi się otacza, wyraża swój charakter. A jej charakter jest bardzo oryginalny. Inez jest bowiem jak kot – to kobieta, która chodzi swoimi ścieżkami.
Dlatego też dawanie jej rad może być stratą czasu. Ines woli sprawdzić i przekonać się, czy to naprawdę jest tak, jak inni mówią.
Jednak nie zawsze jest to złe. Ines można zaufać i być spokojnym w kwestii tego jakie decyzje podejmuje. Jest bowiem inteligentną kobietą, która dużo czyta, ogląda filmy dokumentalne i interesuje się światem, który ją otacza. Potrafi więc dobrze oszacować szanse i zagrożenia, podejmując decyzję.

Życie zawodowe

Kariera Inez musi rozwijać się w taki sposób, który da jej swobodę działania. Wszelkie stanowiska kierownicze, funkcja menadżera lub własny biznes sprawi jej satysfakcję i dobre zarobki.

Ines – Imieniny

Inez ma swoje miejsce w kalendarzu. Co prawda tylko jedno, ale mamy pewność przynajmniej. Wszystkie Ines obchodzą imieniny 21 stycznia.

Ines – Zdrobnienia

Jak zwracać się do małej Ines? Czy jest w ogóle możliwe zdrobnienie? Jest. Inusia, Ineczka, Nusia, Inezia.

Ines, czy Inez?

Jak pewnie zauważyliście, imię Ines ma dwie formy zapisu – Ines i Inez. Które jest poprawne? Według specjalistów obie są poprawne, a forma zapisu nie ma wpływu na znaczenie imienia Ines. Z „s” na końcu po prostu bardziej nawiązuje do hiszpańskiej formy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *